De demontage van het in 1967 gebouwde noodkerkje in Andijk wordt door vrijwil ligers met behulp van een bevriende aannemer en Abe Bonnema van de gemeente Sint Pancras uitgevoerd. Om de overige kosten te dekken organiseert het Jeugdhuis een benefietconcert. Het transport van Andijk naar Sint Pancras wordt volledig ver zorgd door de firma Schot voor de somma van een slagroomtaart. Een verslag van correspondent Bert van Baar ter plaatse in Andijk: Met tien tallen vrijwilligers rukt het Jeugdhuis een aantal zaterdagen uit; breekijzers, hamers en nijptangen in de aanslag. Aan de Horn in Andijk hebben de omwonenden het gemerkt. Alleen zaterdag aanstaande zullen ze nog wat gebeuk en gedreun moeten doorstaan. Daarna ligt het terrein braak. Op die plek komt een bloemisterij. Een zonovergoten zaterdag in Andijk; tussen de geparkeerde auto's, waarmee een kleine twintig Jeugdhuisvrijwilligers naar het plaatsje gekomen zijn, staat een heus gasstel met butagasfles. Handig voor een vers bekertje koffie en een warm worstje voor bij de lunch. Een grote afvalbak is al vol gestouwd met niet meer te gebruiken delen van de houten kerk. De wanden en het dak zijn al omlaag gehaald en liggen te wachten op de dieplader van de firma Schot uit Oudorp. Een meisje in een groen overall trekt zuchtend weerspannige draadnagels uit een houten balk; 'Ik baal wel even momen teel maar dat gaat zo wel weer over'. Het slopen is een kwestie van loswrikken, spijkervrij maken en sjouwen. Tussen de stapels hout en hopen spijkers ligt een multomap met een sticker "nummer" er op. De getallen en letters corresponderen met de tekens die op de onderdelen zijn aan gebracht. Het Jeugdhuis heeft ook niet verzuimd het houten pand aan alle kanten te fotograferen, zodat men bij de opbouw niet tot een geheel andere constructie komt. De heer Abe Bonnema van de dienst openbare werken in Sint Pancras is actief van de partij met raad en daad: 'Het gebouw is nog prima. Het heeft net zon twaalf jaar gestaan en het kan nog wel tien jaar mee'. Nieuwsgierige Andijkers komen af en toe even langs om te kijken wat er gaande is. Een actieve buurman heeft de dag ervoor met zijn felle waakhond al wat dronken jongelui verjaagd die zich vermaakten met het ingooien van de ramen. Voor de tweede keer vandaag komt de enorme dieplader om ruim een uur later weer volgeladen richting Sint Pancras te stomen. Daar staan ook weer vrijwilligers gereed voor het lossen en opslaan. Het materiaal wordt afgedekt en omhekt. 50

De Klin - Sint Pancras | 2012 | | pagina 52