Van de voorzitter Beste liefhebbers van de Pancrasser historie. Wij brengen u met plezier de 27e uitgave van De Klin, de jaarlijkse uitgave van onze Historische Vereniging Sint-Pancras. Het is weer een gevarieerd aanbod geworden met bijdragen die voor iedere leeftijdsgroep wat te bieden hebben. Allereerst kan ik u melden dat ons bestuur in aantal weer compleet is. Wij hebben Pé de Wit bereid gevonden om zijn inzet, kennis en kunde in te willen zetten voor onze vereniging. Hij verzorgde reeds de lay-out van De Klin, de posters '100 jaar huisartsen', maar bijvoorbeeld ook de reserveringskaartjes voor die avonden. Die kaartjes bleken erg in trek te zijn als 'collectorsitem'! Pé, we wensen je veel plezier met dit dankbare werk! Annemarie Wognum is gestopt als redactielid van De Klin, maar blijft wèl redactie lid van onze krant. Annemarie is op velerlei terreinen erg actief, dus we begrijpen en respecteren haar besluit. We zijn al lang blij met haar inzet voor de krant, het notuleren van de bestuursvergaderingen en de organisatie van de distributie van De Klin en de krant. Annemarie van der Neut vult ons redactiewerk aan door voor ons archiefonder zoek te doen in o.a. het Regionaal Archief te Alkmaar. Annemarie, we hopen dat je daarin je draai weet te vinden! Het is weer een jaar geweest met behoorlijk wat activiteiten en niet zonder succes. Ik denk dan aan: de aanpassing van onze statuten, zodat deze nu voldoen aan de laatste wettelijke eisen. de uitgave van de krant met zeer veel reacties op de prijsvraag, óók van jongere Pancrassers. de lezing van Hans Nauta over de luchtoorlog boven Noord-Holland boven het IJ en Noordzeekanaal. de start van de 'historische' wandeltocht door een deel van Sint Pancras. Zeven gidsen die, in samenwerking met Mariska de Boer-Schot van 'De Walnoot', prima ervaringen hebben opgedaan, waardoor we dit initiatief volgend jaar zullen blijven voortzetten.

De Klin - Sint Pancras | 2012 | | pagina 4