Jeugdstad: groot succes In de tussentijd ontstaat in de herfstvakantie van 1979 al wel de door het Jeugdhuis georganiseerde eerste Jeugdstad voor de lagere schooljeugd. Inmiddels beter bekend als het Bouwdorp, een nog steeds succesvolle formule. Het timmerdorp wordt gehou den op het heuvelachtige crossterreintje ten zuiden van de tennisbaan. Men weet dan nog niet dat ooit juist daar het gebouw van het Jeugdhuis zal komen. Op dinsdag trekt de jeugd door Pancras om hout langs de deuren op te halen. Vanaf woensdag tot en met vrijdag bouwen de kinderen aan hun eigen hut. Op zaterdag opent de echte burgemeester Kroonenburg de Jeugdstad waarna de hele bevolking van Sint Pancras mag komen kij ken naar de bouwsels. Aan het eind van de middag moeten de bouwsels dan toch echt afgebroken worden. Schrale troost voor de kinderen is dat de grote stapel hout onder toeziend oog van de brandweer in de fik gaat. Zo kent de eerste Jeugdstad van het Jeugdhuis een vurig einde. Jeugdstad 1979 (le editie) Locatie crossveldje bij de tennisbaan; 'Het Slootkantje' van Yvonne Huibers, Renate Huibers, Ronald Spijker, Rick van Dijkhuizen, Eveline Dekker, Eric Boersen, Petra de Wit. Het is al weer 3 weken geleden dat er met veel enthousiasme en pure inzet aan de jeugdstad gebouwd werd. Een overweldigende opkomst van jeugd verzekerde het succes voor de hele week. Tientallen (huizen) rezen op uit het niet, nog sneller als de tegenwoordige wo ningbouw. Na drie dagen keihard werken hadden de meesten groepjes van hun eigen honk van de grond. Wat waren ze trots, iedereen vond z'n eigen maaksel het mooist. Zaterdagmiddag ging het gebeuren, vooraf gegaan door fanfare Irene die H het dorp wakker maakte omdat de jeugd iets wou laten zien, werd de stad heel officieel geopend door de burge meester. Voor de opening had een deskundige jury een keuze gemaakt uit de bouwwerken. Er waren drie winnaars, die de burge meester versterkt voorlas door de instal latie van radio Veronica St. Pancras die natuurlijk ook aanwezig was. De prijzen waren als volgt: 1. Hoefhut, '\2. Slootkantje, 3. Bloemenhut (of zo iets). ;en enorm succes was het die jeugd stad, voor herhaling vatbaar. En verder willen we graag iedereen bedanken die samen met ons hun vrije tijd heeft opgeofferd om van de jeugdstad histo rie te maken. De Schakel, 12 november 1979 47

De Klin - Sint Pancras | 2012 | | pagina 49