Jeugdhuisbestuur verbitterd over houding gemeente Burgemeester Kroonenburg komt nog met een idee om een schuur aan de Twuyver- weg als onderkomen te laten dienen, althans alleen de zolder. In het midden van de zolder bevindt zich het trapgat, dat op deze manier een te gevaarlijke situatie ople vert. Bovendien wil het Jeugdhuis dan de beschikking hebben over de hele schuur. Daarnaast geeft de eigenaar dat de schuur, de heer Stam, aan dat de schuur gebouwd is voor agrarische bestemming en niet voor jeugdactiviteiten. Omdat het bestem mingsplan om onduidelijke redenen niet gewijzigd kon worden is het plan uiteindelijk niet door gegaan. Eerder is ook al een plan voor het gebruik van een schuur aan de Benedenweg op niets uitgelopen. Even lijkt er schot in de zaak te komen als de PvdA/PPR in de raadsvergadering van 12 maart 1979 met een motie komt voor een accommodatie van het Jeugdhuis. Als locatie wordt het terrein achter het zwembad voorgesteld. Ook een eventuele combi natie met de bouw van een sporthal wordt geopperd. Kortom, de raad zou het college opdracht moeten geven om concrete plannen voor een Jeugdhuis uit te werken en als voorstel in de raad te brengen. Het indienen van de motie was voor het CDA reden om de vergadering te schotsen om intern te gaan beraden. Het voorstel van de PvdA/PPR was namelijk niet vooraf besproken in de coalitie. Het CDA was daar zeer verbolgen over. Toen na heropening van de vergadering bleek dat het snel even koppen tellen geen voordeel voor het Jeugdhuis zou opleveren, werd de motie alsnog ingetrokken. SINT PANCRAS Wederom tijdelijk onderkomen een oude heeft het vertrouwen van het aardappelschuur aan de Twuy- jeugdhuisbestuur in de gemeente verweg te betrekken, konden na- een flinke knauw gekregen. De meiijk geen genade vinden in de plannen van het Jeugdhuis om als ogen van het college van B. en W. Des te zuurder is de torpedering van deze plannen voor de jeugd, omdat de eigenaar van de schuur juist op aanraden van burge meester Kroonenburg met de jeugd tot afspraken kwam omtrent het gebruik van de schuur.

De Klin - Sint Pancras | 2012 | | pagina 45