Petitie moet bouw jeugdhuis bevorderen Nadat het Jeugdhuis eind 1977 geen structureel gebruik meer maakt van Rust Wat organiseert het voornamelijk buitenactiviteiten. De activiteiten die wel binnen plaatsvinden, geschieden op verschillende locaties; Rust Wat, De Geist, Concordia in Langedijk etc. Vergaderen gebeurt op de zolder bij Vermeer aan de Vinkenlaan. 1978 Vervolgens treedt het gehele jongerengevolg achter de burgemeester aan de raadszaal in. Verschillende raadsleden waaronder Rob de Boer (PvdA/PPR) en Jan van Horick (Vrij Sint Pancras) doen hun zegje waarbij ook de mogelijkheid op tafel komt van het per maand huren van een ruimte in het nieuwe dorpshuis. Uiteindelijk wordt een voor stel van de heer Brammer aangenomen om een tijdelijke commissie in te stellen om het Jeugdhuis te begeleiden. Diezelfde avond nog wordt de commissie gevormd door wet houder Troostwijk als voorzitter (PvdA/PPR), de heer De Boer (PvdA/PPR), mevrouw van der Oort (VVD), de heer Van Horick (Vrij Sint Pancras) en de heer Brammer (CDA). In oktober laat het Jeugdhuis weer actief van zich horen op huisvestingsgebied. Op maan dag 9 oktober 1978 vindt een raadsvergadering plaats in het raadhuis aan het Kerkplein in Sint Pancras. Voor het raadhuis heeft een grote groep jongeren zich verzameld om vervolgens een petitie met 1.400 handtekeningen aan burgemeester Kroonenburg uit te reiken. Symbolisch ontvangt hij daarbij tevens een baksteen van het duo Corbee en Van Baar. De wens wordt uitgesproken dat de nieuwbouw voor het Jeugdhuis zo snel moge lijk zal beginnen. Ter opluistering wordt gezongen onder begeleiding van het Alkmaars Straatorkest. Artikel dinsdag 10 oktober 1978 DINSDAG 10 OKTOBER T978 Een delegatie jongeren biedt bur gemeester C. K Kroonenburg pe titie en baksteen aan

De Klin - Sint Pancras | 2012 | | pagina 41