Jeugdhuis-jeugd: "Ons geduld is op" Dubbele kraakin Sint Pancras Er wordt al wel aangegeven dat er mogelijk sprake zou zijn van geluidsoverlast. Deze zou dan veroorzaakt kunnen worden door de hardrock en bluesband Cornfield o door de formaties van Spaak en Bitch. Verder is het plan om twee eigen gemaak te filmproducties te vertonen; de Jeugdhuis Paasweekendfilm en de film van het Popfestival. Zo ver zal het echter niet komen. Op last van de toegesnelde burgemeester Kroonen- burg zijn de beide panden, in overleg met het Jeugdhuis, na drie uur alweer ontruimd. Alkmaarsche Courant 16 juli 1977 16 JULI 1977 SINT PANCRAS „Vrijdagavond 15 juli 1977. Tijd: 20 00 uur precies Het bestuur van de Stichting Open Jeugd- en Jongeren werk „Het Jeugdhuis" kraakt twee leegstaande panden in hei centrum van Sint Pancras. Alles wordt gereed gemaakt voor een verblijf tot en met zondag 17 juli 1977". Voor degenen die zich tmijdagavond de aangegeven tijd richting Bovenweg begeven, blijkt het eerste deel van de aankondiging bewaarheid te worden Omstreeks 15 actieve Jeugdhuis-fans zijn dan druk bezig om het pand Bovenweg 55 te kraken. Met een beitel en wat handkracht lukt dit binnen korte tijd. Even later moet ook Bovenweg 57 eraan geloven. Het betere voetenwerk, bekend van Kojak en co., splijt de achterdeur in tweeën „Geef ze een jeugdhuis" staat te lezen op de gevel van het pand Bovenweg 55. De Jeugdhuis jeugd vond het allemaal wat te lang duren en besloot zelf maar te gaan zorgen voor een onderkomen. Twee dagen lang is de zaak zo prettig geregeld. En daarna? Wachten en hopen op een spoedige oplossing. voorbij zijn. Maar in het extra bul letin wordt het ai aangekondigd: „Het jeugdhuis overweegt méér ac ties".

De Klin - Sint Pancras | 2012 | | pagina 39