Kwart miljoen nodig voor jongerenwerk qTv Jeugdhuis signaleert impasse In juli 1977 komt er zon actie. Enthousiaste Jeugdhuisaanhangers kraken twee panden aan de Bovenweg. De actie is ludiek bedoeld en heeft een tijdelijk karakter. De panden aan de Bovenweg 55 en 57 zijn eigendom van de gemeente en staan op de nominatie gesloopt te worden. Ze zouden in eerste instantie door het creativiteits centrum De Instuif gebruikt worden in afwachting van het gereedkomen van de bouw van het nieuwe dorpshuis. De kraakactie is een protest tegen het feit dat de felle brief van het Jeugdhuis van 25 juni aangaande de urgentie van een eigen onderkomen voor de jongeren in de raad onvoldoende behandeld is. Het Jeugdhuis zegt niet serieus genoeg genomen te worden. De actie draait dus om publiciteit én erkenning. De kraakactie begint op vrijdagavond 15 juli om 20.00 uur en staat gepland tot en met zondag 17 juli. De kraak is goed voorbereid en in een mum van tijd is de nodige foerage aanwezig, de muziekinstallatie in bedrijf en de gevel voorzien van borden met treffende leuzen. Om de actie kracht bij te zetten wordt op hetzelfde moment een extra editie van het Jeugdhuisnieuws verspreid onder het college, de raad, de leden van de commissie welzijn, omwonenden en particulieren die met het jeugdwetk te maken hebben. Het in een kwade bui geschreven artikel, waarin aangegeven wordt dat er plannen zijn om vooraanstaande Sint Pancrassers te ontvoeren, wordt later tegenover journalist Margriet Brandsma ontkracht door Bert van Baar. Tijdens de raadsverga dering van 30 juni 1977 wordt de huisvesting van het Jeugdhuis maar zeer kort behandeld. De indruk ontstaat dat het duidelijk geen prioriteit heeft en dat een eigen gebouw nog wel een aantal jaren op zich zal laten wachten. Het Jeugd huisbestuur verklaart niet in te kunnen staan voor acties van de achterban. SINT PANCRAS - Het bestuur van de Stichting Open Jeugd- en Jongerenwerk „Het Jeugdhuis" heeft een open brief geschreven aan het college van burgemeester en wethouders en de raadsleden Van de gemeente Sint Pancras. In het drie pagina's tellend schrijven, gedateerd 25 juni 1977, signaleert het Jeugdhuis een impasse in de realisatie van het eigen onderkomen voor de Pancrasser jongeren en deelt zij mede dat de stichting haar akti viteiten in de achterzaal van café Rust Wat in het komende seizoen althans daar niet zal voortzet ten. Het Jeugdhuisbestuur vraagt raad en college in haar laatste vergadering voor de vakantie, donderdag 30 juni a.s. aandacht te besteden aan de urgente huisvestingsproblematiek van het jonge renwerk. 35

De Klin - Sint Pancras | 2012 | | pagina 37