In het Paasweekend van 1977 wordt, net als het voorgaande jaar een Jeugdhuis weekend georganiseerd. Ditmaal niet in een jeugdherberg, maar met een tweetal schepen. Het weekend vindt plaats op 9, 10 en 11 april. De route is nog niet geheel bekend maar de organisatie stelt de ouders gerust met de mededeling dat er zeven maaltijden geserveerd worden. Over de verzorging van de dranken wordt maar weinig geschreven. Wat al wel duidelijk is; het weekend staat in het teken van een project, namelijk het maken van een film. Onder de dagelijkse leiding, bestaande uit Marcel Nieuwland, Hans Peter Corbee en de rest van het bestuur, worden de dertig deelne mers verdeeld over de twee schepen. De tot nog toe onbekende verstekeling op de Rasmus I, kon het gehele weekend, verscholen achter meegenomen bierblikjes, onopgemerkt getuige zijn van hetgeen zich in het Jeugdhuis-tentenkamp in het Robbenoordbos afspeelde. De verstekeling had wegens geldgebrek niet legaal mee kunnen gaan; de kosten voor het hele week end bedragen maar liefst 25,-. Wat zich precies allemaal afspeelde in dat weekend is nog steeds een goed bewaard geheim. Op 4 april 1977 treedt het Jeugdhuisbestuur weer in overleg met de gemeente. Met openbare werken wordt een elftal eisen vastgesteld waaraan een Jeugdhuisgebouw zou moeten voldoen. Op basis hiervan maakt openbare werken een praatplan met kostenraming. Op 9 mei beoordeelt de raad, tijdens een informeel overleg, de be stekstekening van openbare werken en komt tot het oordeel dat het bedrag van 252.000,- van de kostenraming te hoog is. Het Jeugdhuis is zeer teleurgesteld over het feit niet bij deze presentatie betrokken te zijn. Juist nu was een toelichting van het Jeugdhuis op zijn plek geweest. Het Jeugdhuis ziet dit als 'kleinhouderij'. Het Jeugdhuis blijft de raad wijzen op de noodzaak van een eigen gebouw en on derbouwt het bestaansrecht met het rijke activiteitenaanbod van de afgelopen jaren. Het kan toch niet zo zijn dat al dit goeds voor de jeugd nog jaren telkens in schuur tjes, cafés en achterafzaaltjes plaats moet vinden en het Jeugdhuis zich oneindig moet blijven 'bewijzen Tussentijds organiseert het Jeugdhuis op 28 mei 1977 het tweede popfestival op het grasveld van Zwembad De Bever. 33

De Klin - Sint Pancras | 2012 | | pagina 35