Een uitgebreid verslag, door gastredacteur Jan Floris, van dit veelbesproken weekend verscheen in het Jeugdhuisnieuws van november. In het kort meldt het verhaal dat na aankomst van 35 personen in 4 auto's de kamers verdeeld worden en dat cabaret en toneel van Corbee en van Baar op het programma staan. Na Bert op gitaar en veel 'bies-bies'-gebrul gingen de jongens en meisjes gescheiden slapen. Gewekt door de trompet van Jan Floris startte het dagprogramma, met onder meer een discussie ochtend met de NVSH en 's avonds een optreden van Spaak. Na de zondagochtend- yoga-les van Bert werden 's middags de geoefende stukjes opgevoerd. Tot slot weer in 4 autos naar huis, maar niet voordat bij Piet Haan (Piet Heemskerk van snackbar 't Haantje) nagebabbeld werd over het succesvolle weekend. In de zomervakantie stelt Ton de Graaft een wensenpakket op voor de gemeente Sint Pancras. Dit wensenpakket omvat onder meer de maten en grootte van een even tueel jeugdgebouw. Het Jeugdhuis raakt weer in gesprek met de gemeente. Andere 'jeugdgebouwen' worden bezocht en tekeningen worden bekeken. Dit allemaal om de gemeenteraad te laten besluiten of hij een bepaald bedrag wil uittrekken voor een ge bouw voor het Jeugdhuis. Op basis van het 'praatplan' en de 'werk-tekeningen' besluit de gemeenteraad op 8 november 1976 in principe een bedrag van 100.000,- voor een Jeugdhuis uit te trekken. Vervolgens blijft het weer angstig stil. 1977 We schrijven 2 januari 1977... Piet Ruys organiseert de eerste zondag van de maand een disco-deejee-wedstrijd. Een disco-installatie wordt gedefinieerd als een stuk technisch vernuft dat non-stop muziek kan produceren. Het bestaat uit een cassettedeck, twee draaitafels en een microfoon. Het is de kunst om zo professio neel mogelijk de aankondiging en het babbeltje te laten overlopen in de muziek. Tijdens de wedstrijd worden de deelnemers beoordeeld op Presentatie, Platenkeuze, Verstaanbaarheid, Behandeling van de apparatuur en de Opbouw van het pro gramma. De acht deelnemers krijgen een half uur de tijd hun kunsten te vertonen. De jury, onder leiding van Victor de Fang uit Haarlem (bouwer van de muziek installatie), riep Siem Deugd uit tot winnaar. Achter zich liet hij de overige deelnemers Jan Floris, Jan Fuyben, Karei Jagtenberg, Jack Kooy, Jaap Groot, Arjen (Appie) Balder en Jan Wever. Siem en Jaap zijn later veelvuldig achter de draaitafel met Piet Ruys en Willem Roos te vinden. 32

De Klin - Sint Pancras | 2012 | | pagina 34