We schrijven september 1976... Het is inmiddels mogelijk om 'lid te worden van het Jeugdhuis; of eigenlijk deelnemer in de stichting, zoals in de statuten staat. Dit deelnemerschap staat open voor alle jongeren vanaf 13 jaar en geeft de deelnemers een aantal voordelen: iedere maand het Jeugdhuisnieuws in de bus, 50 cent korting op 'live-muziek' (niet-leden betalen de volle 3,50). Met je inschrijving maak je deel uit van de echte achterban van het Jeugdhuis. Een deelnemerskaart kost 2,50 voor het hele seizoen 1976-1977. Het maandelijkse Jeugdhuisnieuws wordt met ingang van de tweede jaargang, in 1976 verrijkt met 'De avonturen van agent Babbelgeschreven door A. Beerepoot. Gestart wordt met 'De geheimzinnige hondendoden' In november 1976 verschijnt deel 1 van 'De verdwenen tuinkabouters'. Later verschijnen ook nog de delen 'De kraak in de Rabobank' en 'Het lijk bij de spoorbrug'. Zijn deze ogenschijnlijk verzonnen verhalen publiekelijke bekentenissen van werkelijk gebeurde mysterieuze 'kleine' misdaden in het doorgaans zo vriendelijke dorpje in Noord-Holland? Maar wie is die Beerepoot nou eigenlijk Op 22, 23 en 24 oktober 1976 organiseert het Jeugdhuis een jongerenweekend in Schoorl. Voor 30,- mogen de leden het weekend mee naar de jeugdherberg van Teun de Jager vlakbij Honky-tonk en het Klimduin. Het zal een vormingsweekend worden met veel aandacht voor spel, toneel, muziek, gezelligheid en sport. Opgeven kan bij Bert van Baar in café Rust Wat. 31

De Klin - Sint Pancras | 2012 | | pagina 33