Raad lichtvoetig door agenda heen Subsidie voor „Jeugdhuis De oprichters zijn Antonius Joseph de Graaft (gemeente-ambtenaar) en Hans Peter Corbee, die ieder 10,- als stichtingskapitaal hebben ingebracht. Het bestuur van dat moment wordt gevormd door Marcel Nieuwland (voorzitter), Bert van Baar (secretaris), Robin van Maarschalkerweerd (financiën), Piet Ruys en Hans Peter Corbee. Er vinden weer gesprekken met de gemeente plaats. In de raadsvergadering van 10 mei 1976 stemt de volledige raad in met een subsidie voor het Jeugdhuis van 1.000,-. In het uitgebreide advies van B&W wordt het actieve Jeugdhuisbestuur geprezen. Verder stelt het Kossen-Leijen fonds een bedrag van 1.000,- beschikbaar voor het Jeugdhuis. Samen met het geld dat wordt binnengehaald door makrelen- en T-shirtverkoop kan het Jeugdhuis een eigen disco-installatie aanschaffen. Bovendien besloot de raad tot het uit keren van voorschotten over 1975 betref fende de nieuwe vergoedingsregeling aan raadsleden. Het wetsontwerp dat hier over handelt is eind 1975 de Tweede en onlangs de Eerste Kamer gepasseerd. Als negende agendapunt werd een subsidie verzoek van 1000,- van Stichting Open Jeugd- en Jongerenwerk. Het jeugdhuis met volle instemming gehonoreerd. Het uitgebreide advies van B. W. waarin het aktieve Jeugdhuisbestuur zeer veel lof wordt toegezwaaid, was hieraan niet vreemd. Alkmaarsche Courant, 11 mei 1976 Dat de stichting iets kan organiseren wordt op 22 mei 1976 bewezen met het grootse eerste popfestival van het Jeugdhuis. Doordat dit een van de eerste festivals in de kop van Noord-Holland is, krijgt Het Jeugdhuis regionale betekenis. Later blijkt dit eerste festival de start te zijn van een reeks (ook minder) succesvolle popfestivals in Sint Pancras. Pas twee maanden voor de vastgestelde datum van het festival is het idee geboren. Een korte voorbereidingstijd voor een enorm nieuw project. De uitdaging is groot, de motivatie nog grootser. Op constructieve wijze wordt samenwerking gevonden met zwembad De Bever. Het eerste festival vindt plaats op het terrein van het zwembad. Het bestuur van het Jeugdhuis ziet de toestemming van de gemeente en het zwembad- bestuur als een beloning voor de noeste arbeid die het afgelopen seizoen verricht is. 29

De Klin - Sint Pancras | 2012 | | pagina 31