De Instuif sluit deur voor teenagers 1975 Het tijdperk in De Instuif komt ten einde als er onenigheid ontstaat over de activiteiten die georganiseerd worden. De Alkmaarsche Courant schrijft op 14 november over een leiding die volgens de beheerders zwaar te kort schoot Er word gepraat van bierfestijn, ja zelfs van orgiën'. De avondjes in De Instuif zouden regelmatig uit de hand lopen. De echte oorzaak is dat De Instuif op andersoortige activiteiten had gerekend; film- en discussiegroepen bijvoorbeeld. SINT PANCRAS De jongerena vonden, die door het bestuur van de Jongeren-instuif bestaande uit -en zestal enthousiaste jongeren uit Sint Pancras, elke vrijdagavond georgani seerd worden, lijken geen doorgang te mogen vinden. De avonden voor de hele jeugd van Sint Pancras vanaf 13 jaar, zijn een groot succes, mede door het enorme aantal jongeren dat deze avonden bezocht. Het initiatief van dit zestal blijkt dus wel in een grote* behoefte te voorzien. Het is daarom zo jammer dat van de zijde van het bestuur van „De Instuif" geen medewerking meer wordt verleend in de vorm van bet ter beschikking stellen van een ruim te in „De Instuif". Ook de pogingen om via overheidsinstanties toch van deze ruimte gebruik te mogen maken zijn mislukt. Het bestuur van de Jongeren-instuif wordt van het kast je naar de muur gestuurd. Het be stuur van „De Instuif" vindt de ruim te te kwetsbaar om zonder leiding en toezicht te worden gebruikt. Gebleken is echter dat de avonden, met steun van diverse ouderen, orde lijk verlopen. Het zeskoppige bestuur ziet er nauwlettend op toe dat alles volgens de regels verloopt en na afloop wordt alles weer netjes opge ruimd. De grote wens van het be stuur van de Jongeren-instuif is nog eens de beschikking te krijgen over een oude schuur of iets dergelijks waar zij zelf de boel naar behoefte kunnen vertimmeren. Enthousiasme en goede wil is ondanks gebrek aan medewerking nog voldoende aanwe zig.

De Klin - Sint Pancras | 2012 | | pagina 26