I "Met Jeugdhuis' HU 1SB1 A- Paul van Maarschalkerweerd: Paul werd meegesleept door zijn broer Robin. Samen met Hans Peter Corbee, Bert van Baar, Piet Ruys en Marcel Nieuwland hielp hij mee om activiteiten voor de jeugd te organiseren. De waarheidsbeleving over het werkelijke ontstaan van het Jeugdhuis loopt nogal uit een. Het is daarom voor de auteurs niet mogelijk gebleken om de feitelijke start van het jeugd- en jongerenwerk in Sint Pancras vast te stellen. Vanaf 1974 zijn er documenten en krantenknipsels bewaard gebleven waardoor de historie vanaf dat punt wel beschre ven kan worden. In 1974 begint een groep jongeren met het organiseren van discoavon den in het gebouw van De Instuif aan de Mezenstraat tegenover café Rust Wat. mmflf Deelnemerskaart Jeugdhuis 1981 (logo ontworpen door Cor van Baar) 'Ik herinner me nog een bootreis naar het Robbenoordbos in het paasweekend. Met maar liefst dertig jongeren gingen we er op uit met de boot van Chris Greefkes richting Den Helder. Toen heb ik mijn eerste NVSH-voorlichting gehad. Ook kan ik mij de popfestivals nog herinneren en dat het een groot succes was. Mensen uit de wijde omtrek kwamen kijken hoe wij een popfestival organiseerden.' Details kan Paul zich niet meer herinneren. Wel weet ik nog dat een jaar dat ik er zat het gehele bestuur op school was blijven zitten, omdat we iets te veel tijd besteedden aan het jongerenwerk in Sint Pancras.' De Instuif aan de Mezenstraat tegenover café Rust Wat (ca. 1974) 23 v y» t'

De Klin - Sint Pancras | 2012 | | pagina 25