't f/A4MT\/£ A om daar allerlei activiteiten te organiseren voor de jeugd van Sint Pancras. Ik vond het allemaal wel best. Het was een dorpshuis en De Instuif was er ook voor hun. Vanaf het begin heb ik jongens als Marcel Nieuwland, Piet Ruys en Bert van Baar geholpen met hun activiteiten. Er werden film- en discoavonden georganiseerd en volgens mij een enkele keer een muziekgroep. Ik was er een voorstander van dat deze jongeren gebruik maakten van De Instuif. Natuurlijk gebeurde er wel eens wat en werd het wel eens een troepmaar er gebeurde vooral veel goeds.' Kees de Graaf: Over eventuele speculaties van anderen dat het idee van een jeugd huis mogelijk zou zijn ontstaan vanuit een kerkgenootschap is Kees stellig. 'Ik weet nog dat Marcel Nieuwland bij ons werkte en dat we elke vrijdag na het werk de bestelwagen van mijn vader (De Graaf verhuizingen) vol laadden met frisdrank en bier en dat we dan met een hele groep naar De Instuif gingen. Daar kwamen dan allemaal jongeren die ons weer hielpen om de bus uit te laden en dan werd ei iets georganiseerd en konden we frisdrank of bier verkopen. Dat duurde tot een uur- of elf. Dan hielp iedereen weer mee om het lege fust in te laden in de buswant dat moest de volgende morgen weer naar Piet (patat) Heemskerk. Piet en Marcel kenden elkaar onder andere van de toneelvereniging en via Piet konden we goedkoop bier en fris inkopen. Als wederdienst hebben we later nog oude kleren opgehaald voor de toneelvereni ging die Piet en zijn vrouw dan weer uit zochten om te gebruiken voor de toneel stukken. Ik geloof dus niet dat het idee voor een jeugdhuis vanuit de kerk kwam. Ik zou zelfs zeggen juist nietwant de kerk hield groepen (katholiek, openbaar en protestant) gescheiden en juist het jeugdhuis bracht iedereen samen. Telefoon 02267-2563 Drankrekening De Instuif; inkoop bij snackbar 't Haantje van Piet 'Patat' 19

De Klin - Sint Pancras | 2012 | | pagina 21