Jeugdhuis Sint Pancras in vogelvlucht periode 1974-1981 Op zoek naar de oorsprong van 't Jeugdhuis Bij historie denk je in eerste instantie aan stoffige archieven en vergeelde zwart-wit foto's. Die 'oude' historie van Sint Pancras is al in allerlei vormen aan de orde gekomen in De Klin. Als er sprake is van oude geschiedenis, is er dus ook een jongere variant. In dit geval is die jongere geschiedenis de 'jongerengeschiedenis'. Hoe kreeg het jongerenwerk in Sint Pancras vorm? Die vraag bleek makkelijker gesteld dan beantwoord. Bij een rondgang langs een aantal mensen van het eerste uur blijkt iedereen zo zijn eigen beeld te hebben van de geschiedenis. Als er al één waarheid heeft bestaan, dan is die in de loop der jaren op verschillende manieren ingekleurd. Het Jeugdhuis (officieel opgericht op 23 april 1976) is in Sint Pancras een bekend begrip. Heel veel generaties jongeren hebben dankzij dit jongerencentrum een fijne en leerzame jeugd gehad. Veel jongeren van verschillende komaf vonden hun plek en hoorden erbij. Maar waar vond het idee om een Jeugdhuis te realiseren zijn oor sprong? Wie hebben dit bedacht en wat was de reden? Wij zijn op zoek gegaan. Vele verscholen archieven op zoldertjes van oud jeugdhuis- gangers zijn doorgesnuffeld. Interviews met prominente figuren uit het Jeugdhuis verleden leverden veel informatie op. Toch zorgde het zoek- en speurwerk ook voor veel twijfels en vraagtekens. We kwamen tot de ontdekking dat ieder gesprek leidde tot de behoefte aan meer gesprekken met meer mensen. We hebben dan ook niet de illusie dat we de onomstotelijke waarheid hieronder beschrijven. Wie het beter weet mag het zeggen. In deze editie van De Klin beschrijven wij de periode tot en met de opening van het oude Jeugdhuis in november 1981 en beperken wij ons tot de ontwikkeling die uitein delijk geleid heeft tot dit eerste eigen gebouw voor het Jeugdhuis.

De Klin - Sint Pancras | 2012 | | pagina 19