Activiteiten van de deelsecties van de vereniging De Klin: Peter Tergau stelt de 4 redactieleden voor (Nelleke Bruns, Greet van Veg- ten, Annamarie Wognum en Bianca Breed). Tevens bedankt hij de gastschrijvers van De Klin. In april 2012 komt de krant uit, i.s.m. de Historische Verenigingen van Oudorp en Koedijk. Ds. Santema doet in zijn uitzending op vrijdagochtend voor radio Compleet FM (Radio Langedijk) verslag van zijn wandeling van de spoorwegovergang in Sint Pancras naar "De Luizenknip" in Oudkarspel en blijft staan bij belangwekkende zaken. Pé de Wit gaat ons ondersteunen met digitaliseren van foto's. De digitale versie (scan) van zon 1.100 foto's is opgenomen in het Regionaal Archief in Alkmaar. Deze zijn nog niet via internette benaderen. Er is een mogelijkheid ook de originelen in het Regio naal Archief geconditioneerd op te laten slaan. Siem Wognum en Anton Bal hebben informatie bij de foto's verzameld, waarna Anton Bal ervoor gezorgd heeft dat deze informatie op de juiste wijze bij de foto's in de bestanden van het Regionaal Archief is vastgelegd. Dank daarvoor aan Anton. Er moet nog een besluit genomen worden in hoeverre deze foto's straks via internet ingezien kunnen worden. Van belang hierbij is het zogenaamde beeldrecht van de (beroeps)fotograaf. Onze website voldoet prima. Onze zorg is deze actueel te houden. Plannen van het bestuur Accommodatie: Bram schetst het verloop van onze activiteiten om het Witte Kruis- gebouw tot ons verenigingsgebouw te maken. De vooruitzichten zijn onduidelijk. Het project voor de basisscholen is klaar en bij de scholen afgeleverd. Dit jaar wordt gestart met de wandelingen door het dorp o.l.v. een gids op de 'Lan- gedijker dagen' (iedere woensdag in juli en augustus). Hiervoor heeft zich al een zevental gidsen gemeld. Binnenkort worden zij geïnstrueerd. Via stichting 'De Waaier' zijn door Pesman Advocaten te Alkmaar onze huidige statu ten, oorspronkelijk daterend uit 1985, gratis doorgenomen, om na te gaan of deze nog voldoen aan de huidige regels. Ook is advies uitgebracht over de noodzakelijke aanpassingen. Door Actus Notarissen zijn belangeloos nieuwe concept-statuten opgesteld, die door Actus Notarissen gepasseerd zullen worden, uiteraard pas nadat de ledenvergadering akkoord is met de wijzigingen. Binnenkort wordt hiervoor een ledenvergadering uitgeschreven en kunnen de concept-statuten worden bekrach tigd. 12

De Klin - Sint Pancras | 2012 | | pagina 14