Dankzij diezelfde kraam werd een historische mijlpaal bereikt in het bestaan van de vereniging. We mochten namelijk ons 950ste lid welkom heten. Een aantal waar we heel trots op zijn en dat tevens aangeeft dat de Historische Vereniging Sint-Pancras leeft binnen de gemeenschap. Waar we ook trots op zijn, zijn onze medewerkers. Uit gesprekken met andere historische verenigingen blijkt dat wij ondersteund worden door een hele grote groep enthousiaste medewerkers. Al enige tijd is de Historische Vereniging Sint-Pancras bezig met het (laten) plaatsen van informatieborden op cultuurhistorische plaatsen in het dorp. Het eerste bord bij 'De wik van Kroonenburg' is enkele jaren geleden al gerealiseerd. In 2012 komen er infoborden bij de spoorbrug en bij de 'molen van Kriek'. In een later stadium komen er nog infoborden bij o.a. Kerkplein (met het oude gemeentehuis en de Witte Kerk), Koedijkerpad (de 7 bruggetjes), de Molenhoeve (korenmolen De David), Kossen-Leijen, orgelzaal Booy, op de hoek Bovenweg/Meeuwenlaan, Vronermeer (afscheid van tuin der en polder). Bij elk bord wordt tevens een bank en een prullenbak geplaatst. Ook komen er richtingwijzers in het dorp die verwijzen naar bovengenoemde plaatsen. Naast deze plannen heeft de vereniging nog meer op het programma voor het komende jaar. Zo zal de heer Hans Nauta een lezing verzorgen met als thema: 'De luchtoorlog boven Kennemerland/vliegveld Bergen tijdens W.O. II'. Deze lezing wordt gehouden in 'De Geist' op woensdag 11 april 2012, aanvang 20.00 uur. Verder is het scholenproject over de geschiedenis van Sint Pancras, gekoppeld aan een wandeling door het dorp, klaar en aan de drie basisscholen aangeboden. In decem ber mochten we de uitgave begroeten van De Klin, jaargang 26. Ook de jaarlijkse uitgave van een Kerst- en Nieuwjaarskaart werd weer in ere hersteld. Dan was er tenslotte in januari 2012 een zeer geslaagde avond voorde vrijwilligers van de vereniging. Met als titel: Vraat je moerstaal' werden onze vrijwilligers in de vorm van een kwis getest op hun kennis van het West-Fries idioom. Ook werd er uit volle borst meegezongen met de West-Friese liederen. Behalve dat het heel gezellig was, was het ook een leerzame avond. Jan Steltenpool, secretaris. 10

De Klin - Sint Pancras | 2012 | | pagina 12