Allen gepakt door de historie van ons dorp en bereid om hun kennis te delen met geïnteresseerden. Als één van de eerste acties hebben zelf we de 4 km-route gelopen om te ervaren of dat binnen een redelijke tijd te doen was. Dat bleek inderdaad het geval te zijn en dan moet u denken aan 1 a 2 uur met nog de mogelijkheid om in te korten. De route: vanaf 'De Walnoot' langs Bovenweg richting 'De Witte Kerk', Noordeinde, Benedenweg, Stenenlaan, Boeterslaan, A. V. H. Destreelaan, Vinkenlaan, Bovenweg en dan weer terug naar 'De Walnoot'. In 2012 was het zo ver. In het kader van de Lange- dijker Zomerdagen had den we via de pers laten weten dat wij op elke woensdag 's morgens en 's middags de deelne mers zouden begeleiden. Hoewel de opzet mede in was gegeven om o.a. toeristen, naast de plaat selijke bewoners, in de gelegenheid te stellen op de wandeling in te schrijven, viel de opkomst niet echt mee. Over de wandelingen die wél voldoende belangstelling hadden, waren zowel de gidsen als de deelnemers heel enthousiast! Wél kregen WÜ rïogal wat reacties met de viaag om dit initiatief 's avonds of op zaterdag te organiseren. Wij hebben, in overleg met Mariska de Boer-Schot, wél al besloten er mee door te gaan. Binnenkort stellen wij vast hoe wij een en ander in 2013 gaan opzetten. Wij zullen u via de media tijdig informeren. Ook in onze krant die in april 2013 huis-aan-huis wordt verspreid zullen wij over ons initiatief mededeling doen. Wij hopen op veel reacties te mogen rekenen, want wij kunnen u veel wetenswaardig heden over dit deel van ons dorp vertellen! Namens Mariska en de gidsen, Bram Kout 124

De Klin - Sint Pancras | 2012 | | pagina 126