vens, beschikbaar stellen van tentoonstellingsruimte, uitgave van een gezamenlijke huis-aan-huis krant. Een tastbaar resultaat van deze samenwerking is de lezing die de heer Joop Duinmeijer na de pauze verzorgt. Joop is bestuurslid van de Stichting 'Historisch Oudorp'. Op 4 mei werd het gedenkteken onthuld ter nagedachtenis aan de burgerslachtoffers en de militaire slachtoffers geboren in Sint Pancras, of woonachtig aldaar gedurende de Tweede Wereldoorlog. Burgemeester Cornelisse verrichtte de officiële opening. Tijdens de bijeenkomst voor familie en genodigden deden meerdere sprekers het woord en kregen alle aanwezigen het door Bram Kout samengestelde boek 'Pancras- ser Oorlogsslachtoffers 1940-1947' uitgereikt. Gesteld mag worden dat het initiatief zeer op prijs werd gesteld door de nabestaanden. Het was een emotionele gebeur tenis. Ook dit jaar hield de huisvesting van de vereniging de gemoederen bezig. Met de gemeente zijn we nog steeds in onderhandeling over het Witte Kruisgebouw in het Nobelhof. De betreffende wethouder heeft alle medewerking beloofd, maar er zit nog niet veel schot in de zaak. Voor onze vereniging is vooral ook het kostenplaatje een zwaarwegende factor. Wordt vervolgd. Het organogram, waarin staat welke activiteiten de verschillende bestuursleden op zich nemen is verder uitgewerkt en werkt tot ieders voldoening. In samenwerking met Bed Breakfast 'De Oude Walnoot' gaat de historische ver eniging wandelingen organiseren langs markante punten in ons dorp. Het wordt een wandeling van ±4 km. die gehouden wordt tijdens de 'Langedijker Dagen' op de woensdagen in juli en augustus. Degenen die zich hebben aangemeld als gids zijn: Anton Bal, Jacoba Bruntink, Immie Groen, Piet Keizer, Annelies Kloosterboer, Bram Kout en Jan Steltenpool. Tijdens de Nazomerfeesten verzorgde de Historische Vereniging Sint-Pancras, in samenwerking met sportvereniging Vrone, een fototentoonstelling in De Geist ter gelegenheid van de 90ste verjaardag van Vrone. Ook dit jaar was de vereniging weer present met een kraam tijdens de Nazomerfeesten. Dankzij de verkoop van verschil lende verenigingsspullen, waaronder de vlag van Sint Pancras, de eigen boekuitgaven, alsmede de interesse van het publiek en de opgave van 10 nieuwe leden kunnen we stellen dat de huur van een kraam een succes is geweest. 9

De Klin - Sint Pancras | 2012 | | pagina 11