Het seizoen 1983-1984 wordt begonnen in de klasse 4b van het rayon Alkmaar en omstreken. Dat seizoen sluiten zij af met een kampioenschap. In het 28 jaar bestaan van de vereniging zijn ze 9 keer gepromoveerd en 1 keer gedegradeerd. Elf seizoenen lang hebben zij in de landelijke Eerste Divisie A gespeeld. In die jaren de op één na hoogste klasse van Nederland. Aan het eind van het seizoen 2001-2002 wordt promotie naar de allerhoogste klasse van Nederland, de Eredivisie, op een haar na gemist. De laatste 2 seizoenen in de Eerste klasse, die inmiddels Topklasse is ge worden door een herindeling, worden er heuse Pancrasser derby's gespeeld tegen de andere plaatselijke zaalvoetbalclub S.V. Vrone. Een generatieconflict dat wedstrijden met veel strijd, spanning en publieke belangstelling oplevert. Al met al zijn de 28 jaren dat de vereniging bestaan heeft een knappe prestatie van een hechte vriendengroep waarvan je geen lid kunt worden, maar waarvoor je gevraagd moet worden. Zo zijn er diverse regionale toppers gevraagd om de kern van het eerste uur te ondersteunen. Ton Buter (26 jaar), Gerard Louwen (25 jaar), Kees Brammer (20 jaar?) en Frank Valk (16 jaar), allen uit Sint Pancras. Verder heb ben nog Peter Klaver, Marco Bakker, Rene Korpershoek, Bart Pastoor, Gerard Weel uit Alkmaar en Marcel Barlage uit Groet jarenlang hun steentje bijgedragen aan de sportieve prestaties van dit zaalvoetbalteam. Na de eerste 2 seizoenen onder de naam 'De Bikker' gevoetbald te hebben wordt de naam veranderd in 'Koos Alberts Promotions'. Dit omdat Koos een bekende zanger is geworden en de snackbar verkocht moet worden. Besloten wordt om wel door te gaan met de sponsoring waardoor de naamsverandering een feit is. Tevens wordt het nieuwe seizoen een tweede team opgericht met veel bekenden uit Sint Pancras. Ook dit team is zeer succesvol, promoveert meerdere malen en verliest in 1990 de beker na het minder nemen van de strafschoppen. In 28 jaar zijn er veel hoogtepunten maar ook enige dieptepunten geweest. Diepte punten zijn het auto-ongeluk van sponsor Koos Alberts in 1987, het ongeluk met fatale gevolgen voor Kees Wijn in 1990 en het overlijden, na een slopende ziekte, van Siem de Graaf in 1992 en vlaggenist 'Vader' Hein Brammer in 1996. Hoogtepunten zijn, naast de promoties en daarbij behorende feesten in dorpshuis De Geist, het winnen van de Hartlandbeker in 1990, het winnen van de Noord-Holland beker in 1991 en de openingswedstrijd van Sporthal De Oostwal op 15 oktober 1988 voor 500 man publiek. Ook wordt gevoetbald tegen oud-internationals, bij de opening van de Koos Alberts hal te Zwolle, en tegen BN-ers onder de bezielende leiding van coach 115

De Klin - Sint Pancras | 2012 | | pagina 117