Jaarverslag 2011 Na ons jubileumjaar 2010, met veel extra activiteiten, heeft het bestuur van de Histo rische Vereniging Sint-Pancras in 2011 wederom niet stilgezeten. Allereerst mochten we tijdens de jaarvergadering ons nieuwe bestuurslid mevrouw Gré Ros-Ursem welkom heten. Dan was er op 10 mei de 75e en tevens laatste lezing van Siem Wognum en de 50e en ook laatste lezing van Anton Bal namens de Historische Vereniging Sint-Pancras. Omdat het deze keer om één optreden ging, heeft de Historische Vereniging besloten om voor deze lezing toegangskaarten uit te geven, om teleurstellingen bij een uitverkochte zaal te voorkomen. Het bleek een goede zet, want de avond was ge heel uitverkocht. Siem was weer als vanouds op dreef en Anton had de techniek weer tot in de puntjes verzorgd. Omdat we toch een aantal mensen moesten teleur stellen, omdat alle toegangskaarten waren uitgegeven, zegden Siem en Anton toe om, bij voldoende belangstelling, nog éénmaal dezelfde lezing te geven en wel op 5 oktober. Ook deze keer was de zaal weer tot de laatste stoel bezet. De aanwezig heid van burgemeester Cornelisse en mevrouw Kroonenburg gaven deze allerlaatste presentatie een extra officieel tintje. Voorzitter Bram Kout en de burgemeester spraken lovende woorden en bedankten de beide heren voor hun geweldige inzet en de promotie van ons mooie dorp. Tijdens een bijeenkomst in april in het Regionaal Archief in Alkmaar werden de bestuursleden voorgelicht over de mogelijkheden van digitale opslag en informatie verwerking van ons fotoarchief. Peter Tergau en Anton Bal zijn de personen die deze taak op zich genomen hebben. In oktober datzelfde jaar toog het bestuur wederom naar het Regionaal Archief om uitleg te krijgen over het opzetten (of het laten opzet ten) en de opslag van het eigen archief. Het was een zeer leerzame ochtend. In 2012 zullen we deze taak ten uitvoer brengen. In april kwam ook onze krant weer uit, achtste jaargang, nummer 1. Het bleef dit jaar ook bij één exemplaar. Vooral financiële overwegingen spelen daarbij een rol. In 2012 willen we uitkomen met een gezamenlijke uitgave van de krant van de drie histo rische verenigingen van Koedijk, Oudorp en Sint Pancras. In november hadden de di ie historische verenigingen van K.O.S. op ons initiatief een bijeenkomst om kennis te maken met elkaai en om te kijken naar raakvlakken, uitwisselingen van gege-

De Klin - Sint Pancras | 2012 | | pagina 10