Met excuus In onze vorige uitgaven van de Klin hebt u natuurlijk al gelezen dat wij soms fouten maken, en dat vinden wij best jammer. Erger is nog dat wij zelf tot het besef zijn gekomen dat het wel vaker zal voorkomen. Al de door u gemelde fouten worden door ons gewogen en besproken en soms slaan wij ons tegen het voorhoofd en mompelen, hoe hebben wij dat kunnen doen. De meest storende fouten waren: Het verbrande woonhuis aan de Bovenweg. In Klin nr. 24 van 2009 schreven wij op blz. 56 een rectificatie betreffende het oorlogs verleden van Hr. K. Mantel. Inmiddels hebben wij aanvullende informatie ontvangen, die wij u niet willen onthouden: In de oorlog was Jaap Wagenaar, wonende aan de Bovenweg 155, ondergedoken en werd gezocht door de bezetters voor activitei ten in het verzet. Tenslotte zou op bevel van 'Amsterdam' op 10 oktober 1944 wraak worden ge nomen. Gelukkig werd Jaap Wa genaar direct gewaarschuwd door zijn oudste zuster (die kreeg een tip van een agent op het gemeen tehuis die vertelde dat de actie de volgende dag om half twee zou plaatsvinden) en hij heeft meteen alle bezittingen uit het huis weggehaald. Toen de Duitsers kwamen - mitrailleur op de weg en een aantal soldaten - en men vaststelde dat er niets meer te halen viel, werd uit represaille de naastgelegen woning van het echtpaar De Pee platgebrand. Gelukkig heeft de zuster van Jaap Wagenaar nog een oude foto van het pand. Dat werd nieuw ge bouwd in 1941. Het is een klein vrijstaand huisje en biedt geen beschutting en diegenen die er in zijn, zitten als ratten in de val. Hiernaast staand betreffende foto die uniek is. Jaap Wagenaar weet zich nog enkele namen te herinneren van de mensen die er op staan: Van rechts naar links: Martje Wagenaar; Piet Wagenaar en Jan Dirk Jonker (van de slager) Geheel rechts is nog een schuur te zien, destijds van Frans Heuvel. Met dit bericht sluiten wij verder deze zaak. G. van Dijk

De Klin - Sint Pancras | 2011 | | pagina 7