Dit echtpaar kreeg negen kinderen (voor zover mij bekend) en wel: Klaas, Kees, Neel, Jantje, Antje, Krelisje, Brecht, Aagt en Trijn Visser. Dit negental heeft gezorgd voor vele familiebanden in Sint Pancras. Ik heb e.e.a. uit gewerkt in een ander 'geschrift' en ook aan de Historische Vereniging gestuurd. Noot redactie: dit verhaal wordt in een volgende Klin gepubliceerd In dit verhaal wordt even de focus gelegd op één van de zusjes en wel Jantje Visser, die zo verstandig was om in het huwelijk te treden met Abram de Boer en er - zon der daar toen enig besef van te hebben - samen voor zorgden dat uiteindelijk broer en zus te weten Abram Aris Kout en Nelly Reina Kout (schrijfster dezes) ter wereld kwamen. Oké, niet zomaar: Eerst lieten Jantje Visser en Abram de Boer mijn overgrootmoeder het licht zien: Immetje de Boer die vervolgens in Piet Bakker wel een goeie man zag en samen mijn opa Bram Bakker het leven gunde. Toen kwam er na een Immetje van Bram en een Bram van Immetje weer een Immetje van Bram (ook dat is een hele geschiedenis maar wellicht daarover een andere keer meer) en dat was mijn moeder. Die overigens - met inzet van haar echtgenoot Lubertus Kout - ook weer een Bram (mijn broer) van Immetje ter wereld bracht. Onze moeder Immetje geboren op 22 mei 1917 heeft een paar herinneringen nagelaten waarin ik nu graag de lezer laat delen. Denk aan een schriftje plus een paar losse velletjes met op de achtergrond het idee laterO) nog veel meer op te schrijven. En later ...betekent ook in dit geval te laat... maar toch, hier volgt een letterlijk verslag van moeder Immetje haar herinneringen als kind dus zeg maar rondom 1927 en opgeschreven in 1992. Dus nu Immetje Kout-Bakker aan het woord: Ja, Jantje Visser, dat was mijn overgroot moeder en ze was getrouwd met Bram de Boer. Ze kregen twee kinderen, Immetje en Freek. Immetje kreeg een zoon - mijn vader Bram Bakker en Freek is nooit getrouwd. Hij had een ongelukkige liefde en is aan de drank gegaan; heel jammer. Immetje trouwde met Piet Bakker en deze was wethouder net als later z'n kleinzoon. Ze kregen drie kinderen: Bram Bakker: mijn vader die is getrouwd met Reinuwtje Jongert Trijntje Bakker: die is getrouwd met Jan Muys uit Heiloo, dit stel kreeg acht kinderen Janke Bakker: nooit getrouwd, had last van toevallen 69

De Klin - Sint Pancras | 2011 | | pagina 71