Aantekeningen in een schriftje Lieve lezers, Graag stel ik mij even aan jullie voor: Nelly Reina Kout sinds 26 juni 1965 Nelly Reina Schoenmaker-Kout en al vanaf mijn 33e niet meer woonachtig in Sint Pancras. Wel altijd belangstelling, en met name verbondenheid gevoeld met ons 'durp'. Neelie Madderom, getrouwd met kapper Wim Pool, zei niet voor niets: 'Ik wil wel verhuizen, 'maar de Witte Kerk moet mee'. Ik ben geboren in 1944 en - voor de goeie rekenaar - inmiddels vijfenzestig plus. En zo'n leeftijd geeft te denken. Met mijn verhuizingen de Witte Kerk nooit mee kunnen nemen, maar evenzogoed nooit uit het oog verloren. Daarbij altijd belang stelling gehad voor het verleden. In mijn beleving maakt het verleden wie wij zijn, en dat geldt ook voor de geschiedenis van de iage landen', denk aan de invloed van Napoleon (negatief maar ook positief). En dan is er een Historische Vereniging Sint Pancras EN heb je in een klein schriftje wat herinneringen van je moeder opgeschreven. Misschien alleen interessant voor mij? t Zou kunnen, maar ik denk het niet, want deze herinneringen zetten ook een soort 'tijdsbeeld' neer. Een momentopname wellicht, maar ook dat zegt veel over 'daarvoor en daarna'. En in dit geval gaat het over een familie Visser, die ik vanaf het huwelijk tussen Cornelis Visser met Lijsbeth Cornelis heb gevolgd. Cornelis Visser geboren op 27 september 1768 en gestorven 14 september 1852 en gehuwd met Lijsbeth Cornelis geboren 1779 en zij is gestorven op 18 januari 1836. Van het nageslacht is mij alleen de zoon Maarten Visser bekend. Maarten Visser was landbouwer (hoe kan het anders) en werd geboren op 10 maart 1806 en is overleden op 16 december 1891. Hij is getrouwd met Baafje Bruin, geboren te Noord Schar- woude op 10 augustus 1808 en overleden op 5 april 1901. Maarten en Baafje werden begraven op het oude kerkhof (bij de Witte Kerk) en als het goed is, is hun grafsteen bewaard gebleven. 68

De Klin - Sint Pancras | 2011 | | pagina 70