De Grenshoeve, Benedenweg 222-224 Met de gemeentelijke herindeling in 1990 verdween de gemeente Sint Pancras. Achttien jaar eerder werd dit dorp ook getroffen door verandering van grenzen. De Grenshoeve stoorde zich niet aan deze wijzigingen. Al ruim 60 jaar voert een boerderij aan de Benedenweg in Sint Pancras deze naam. De stolpboerderij, al jaren niet meer agrarisch in gebruik, heeft haar naam te danken aan wijlen Klaas Brammer. Deze tuinder, echtgenoot van Alida Touw uit oorspronkelijk Amstelveen, liet zich leiden door de grens Koedijk en Sint Pancras, die pal ten noorden van zijn bedrijf liep. De stolp behoorde nog net tot Koedijk. Klaas Brammer was er de man naar om zijn boerderij een naam te geven. Hij heeft het bord enkele jaren na de oorlog tegen de voor gevel bevestigd. Brammer had de stolp in 1943 overgenomen van zijn moeder Anna Mul, na het overlijden van zijn vader Hendrik Brammer. Die was eveneens tuinbouwer, Klaas Brammer beperkte zich niet tot schoffelen en wieden, hij deed meer. Zo volgde hij een cursus Esperanto en leefde zich uit met knutselen aan radio's, hij kon heel mooi tekenen. Klaas Brammer had eigenlijk een vak moeten leren, zeiden zijn familieleden, maar in die tijd was het vanzelf sprekend om je vader op te volgen KANTOOR J. DE GROOT ALKMAAR BI gendom B E VI I J s voor den Heer Klaas Brammer te Sint Pancras van Bet huis met schuur en erf te Sint Pancras gemeente Koedijk aan den Be nedenweg kadastraal bekend Sectie C. nummers 813 en 814 tezamen groot 20 Aren 57 centiaren. a.d.6 Juli 1943 65 VAN NOTARIS TE

De Klin - Sint Pancras | 2011 | | pagina 67