Van de voorzitter Alweer een jaar verstreken.... Naarmate je ouder wordt lijkt de tijd wel steeds sneller aan je voorbij te gaan! Toch heeft dat ook zo zijn voordeel, immers, het geeft aan dat je je niet verveelt. Is dat laatste wèl het geval, dan duurt een jaar lang! Nu, geachte lezers en lezeressen, vervelen doen wij - het bestuur van de Historische Vereniging - ons nog steeds niet. Het jaar 2011 is voor ons in menig opzicht een goed jaar geweest. Het bestuur is inmiddels uitgebreid van 5 naar 6 personen. Wij vonden Gré Ros-Ursem bereid om tot ons bestuur toe te treden en daarmee zijn wij bijzonder blij! Gré heeft haar sporen in velerlei opzichten als vrijwilliger in het Pancrasser verenigingsleven verdiend en heeft bij de Historische Vereniging als hoofdtaak het mede organiseren van presentaties. Daarnaast hebben wij Pé de Wit bereid gevonden zich kandidaat te stellen. Als dat op de eerstvolgende ledenvergadering bekrachtigd kan worden, dan zijn wij als bestuur weer compleet! Pé zal zich o.a. gaan inzetten als coördinator van ons beeldmateriaal. Een ingrijpende gebeurtenis binnen onze vereniging was het feit dat Anton Bal en Siem Wognum officieel een punt hebben gezet achter de verzorging van de jaarlijkse lezingen. Die vonden plaats op 10 mei en 5 oktober van dit jaar. Onze secretaris heeft daarover het een en ander geschreven, hetgeen u verderop kunt lezen. Naast genoemde lezingen is er door onze redactieleden ook weer een krant verzorgd. Ook is er contact opgenomen met de familie De Boer-Schot om gezamenlijk een 'historische' wandeltocht door een deel van ons dorp te organiseren. Zeven vrijwil ligers, leden/medewerkers van onze vereniging, zijn bereid gevonden om als gids op te treden! U leest daarover meer in onze voorjaarskrant 2012. Dan is er inmiddels intensief contact geweest met medewerkers van het Regionaal Archief te Alkmaar. Het verder digitaliseren van ons beeldmateriaal en de daarbij behorende werkzaam heden, zoals het voorzien van de noodzakelijke gegevens bij de beelden, is in volle gang. Voorts zijn er weer wat bodemonderzoeken uitgevoerd waarvan u een kort, voorlopig, verslag aantreft. Er is voor de 3e maal contact geweest tussen bestuurs leden van de Historische Verenigingen van Koedijk, Oudorp en Sint Pancras. Dit met als doel de prille samenwerking die is opgestart verder uit te breiden. Op het moment dat u dit leest worden er, in navolging van het informatiebord bij De Wik van Kroonenburg, weer 2 nieuwe borden geplaatst en wel bij het begin

De Klin - Sint Pancras | 2011 | | pagina 5