Memorandum van een feestgenoot, op het 25jarig jubileum van den heer L. VAN DE VIJZEL als hoofd der school der gemeente ST. PANKRAS 1 Maart 1886. Een korte inhoud en enkele citaten worden hieronder weergegeven: Van 1 tot en met 5 maart 1886 waren er feestdagen georganiseerd ter ere van het 25-jarig jubileum van de heer Van de Vijzel. Hierbij aanwezig waren o.a. de Burgemeesters en Wethouders en raadsleden van Sint Pankras en van Koedijk, onderwijzers die vroeger bij de jubilaris werkzaam geweest zijn, de heer Dorsman; hoofd der school te Noordscharwoude, de heer A. Siebert Coster; boekhandelaar te Alkmaar en de heer J. Nuhout van der Veen; arrondisse mentsschoolopziener. De leerlingen waren er natuurlijk ook; de oudste leerlingen mochten de jubilaris halen en zodra zij de school binnen kwamen zongen alle kinderen een lied op de melodie van: 'Fier van geest en kloek van leden Den eersten Maart dan waren 's morgens in de vroegte ons dorpjeen onze Koedijker nabuurschap in feestdosch en tooi. Want (op een 4tal na) woei van ieder huisja van elke woningen van den torende vaderlandsche geliefde driekleurrood, wit en blauwdat een recht feestelijk aanzien gaf en iedereen prettig stemde De burgemeester, de heer P. Nobel, sprak de jubilaris toe met o.a. de volgende woorden: Laat ik u dan zeggen, dat ik u nog nimmer heb ontmoet, met een gevoel ja, met een zoodanig gevoel van blijdschap in 't hart als op dit oogenblik, op dezen morgen, nu de dag voor u is aangebroken, dat gij het 25 jarig feest moogt vieren van uw op treden als hoofd dezer school, als onderwijzer der jeugd, als opvoeder der kinderen, om zooveel als in uw vermogen is geweest, eene maatschappij te vormen, die gevoelt voor alles wat goed is, die liefheeft, alles wat waarlijk is, en die luistert naar hetgeen werkelijk harmonisch is en welluidend klinkt'

De Klin - Sint Pancras | 2011 | | pagina 57