Men wilde gaan uitbreiden en tevens een hertenkamp inrichten. In 1972 had men het oog laten vallen op een stuk weiland van de fam. G. Klein, aan de Veertweg; dit was 1,25 ha. groot en men had stoute plannen om dit te kopen. In 1973 is dit perceel daadwerkelijk gekocht voor 10.500,-. Maar de gemeente en met name de ruilverka velingcommissie had andere plannen met de grond. De gemeente bood het bestuur aan om de speeltuin naar de oostkant van de Achterweg (lees A.V.H. Destreelaan) te verplaatsen, om daar tevens een hertenkamp én een volkstuincomplex in te richten. Door tussenkomst van Van de Ridder (ook betrokkene bij de grondruil) is toen in 1974 besloten op dit verzoek in te gaan. De grond aan de Veertweg is toen weer verkocht voor 16.500,-. Van dit geld is toen de inrichting van de hertenkamp (met name het hekwerk) en het eerste dierenverblijf bekostigd. De grond van de nieuwe locatie werd eigendom van de gemeente, de speeltuinvereniging kreeg voor dit doel de grond gratis in gebruik. De grond van de volkstuinen kwam in eigendom van de nieuw opgerichte volkstuinvereniging West-Beverkoog (hiervan vormde ook de heren Jan van Horick en Jan Rood het hoofdbestuur). In 1975 kwamen de eerste herten, in het begin waren het er drie en later uitgebreid naar vijf, ze waren toentertijd nogal duur. en het geld was daardoor finaal op na de inrichting van de hertenkamp. Maar Jan Rood, Jan van Horick en Cees Biesboer ston den niet stil en waren vindingrijk. Door schenkingen, ruilingen en 'ritselen' werd de levende have uitgebreid met negen dwerggeiten, een thorbeckegeit, twee cameroen- schaapjes en een lam. Verder drie pauwen (terwijl men er maar een mocht hebben), en wel 20 eenden, ganzen en parelhoenders. Voor de dieren werd met vrijwilligers een tweede dierenverblijf gebouwd en kregen de eenden een heuse vijver. Later kwamen er zwarte zwanen en werd daar een beschermde broedplaats voor gemaakt, met als resultaat een koppel jongen. Het speeltuintje voor aan de weg is in eerste instantie door de vereniging ingericht met geldelijke ondersteuning van zowel Van de Ridder als van de ge meente. Het een en ander heeft toen het nodige gekost en betekende voor de speeltuinvereniging (inmiddels dus Hertenkamp 'Jong Leven') een aantal magere jaren. De kosten waren hoger

De Klin - Sint Pancras | 2011 | | pagina 51