sprookje' was later ook op het witte doek te bewonderen. Van de bouw van de kantine was namelijk een film gemaakt. Op 17 november 1971 was het zover: na afloop van de ledenvergadering zou de rolprent worden vertoond. Na de laatste hamerslag van voorzitter Maarten Schuit werden projector en scherm in stelling gebracht. De ruggen werden gerecht, de lichten gingen uit, en... de aanwezigen vielen midden in een film van Zweedse makelij die zeker in letterlijke zin niet al te veel om het lijf had. Er volgde een oorverdovende stilte, die uiteindelijk werd verbroken door het bulderende gelach van preses Schuit. De kantine bezorgde het bestuur ook problemen van meer serieuze aard. Bij de ope ning had voorzitter Schuit er 'met klem' op gewezen dat de kantine 'als clubgebouw' dient te worden gezien en niet als concurrentieobject ta.v. 'Het wapen van Vrone'. Maar niet iedereen zag het onderscheid tussen clubhuis en café zo duidelijk. Aan de bestuurstafel moesten de hoofden al gauw worden gebroken over 'doorzakkers' en het negeren van sluitingstijden; 'bovendien' - aldus de notulen van 29 mei 1972 - 'gaat er teveel gratis over de toog'. Voor korte periode werd voor de zondagmiddag zelfs een 'bierstop' ingevoerd: 'van 13.00 uur tot het laatste fluitsignaal van de laatste middag wedstrijd'. In welk tempo de 'mannelijke glazen' na dat signaal over de toog gingen, vermelden de notulen niet. De gestage ledengroei maakte dat in 1972, slechts twee jaar nadat het c-veld in ge bruik was genomen, een schrijven naar de gemeente uitging waarin de noodzaak van een vierde speelveld werd bepleit. De blikken werden begerig gericht naar het aanpalende ijsclubterrein (dat zou ook ruimte kunnen bieden voor een trainings veld). Jaren van touwtrekken volgden, jaren waarin het bestuur, vanaf 1974 onder lei ding van Toon van der Meij, ook plannen ontwikkelde voor een nieuwe kleedkamer accommodatie. Moest de ijsbaan naar de Westbeverkoog worden verplaatst? Of zou Vrone de dorpskern verlaten? De gemoederen liepen af en toe hoog op. Uiteindelijk verhuisde de ijsbaan naar de Oostwal. Vrone bleef gevestigd aan de Boeterslaan, waar inmiddels een overdekte zittribune was verrezen; in augustus 1975 geopend door burgermeester Kroonenburg. De tribune was overgenomen van AZ'67. Uitzetten voor kleedkamergebouwop de voorgrond het oude krijtboetje

De Klin - Sint Pancras | 2011 | | pagina 42