Seizoen 1978-1979 bracht minder succes: bij het ingaan van de winterstop stond Vrone 1 stijf onderaan. Dat bleef voorlopig zo, want in januari kreeg Koning Winter Nederland stevig in zijn greep. De competitie lag maanden stil, trainen was bijna onmogelijk. Trainer Aad de Jong kwam met een ambitieus plan: een trainingskamp op Mallorca, een unicum voor een afdelingsclub. Voor De Telegraaf reden een verslag gever op pad te sturen. 'Met Vrone op trainingskamp in EI Arena!' kopte Telesport op zaterdag 10 maart 1979. Ook stond boven het paginagrote artikel prominent vermeld 'hoe Jaap Kunst zijn vliegangst kwijtraakte'. Kunst had met vijf spelers van zijn zaterdagselectie ('die jongens staan bovenaan en hadden zo'n trainingskamp dus niet perse nodig') de reis naar het zonnige zuiden aanvaard. Alhoewel, zonnig... van de zeven dagen regende het er zes pijpenstelen. Voor de zondagselectie bleven de inspanningen op het Spaanse eiland, van welke aaid dan ook, niet zondet resultaat. Nadat sneeuw en ijs waren weggedooid, werd geen wedstrijd meer verloren. Aan het einde van de competitie stond Vrone 1 op een keurige zesde plaats. In bestuurlijk opzicht stonden de jaren zeventig vooi Vrone in het teken van dc uitbreiding van de accommodatie. In 1970 kon -eindelijk- het derde speelveld in gebruik worden genomen. Tevens werden in dat jaar nieuwe stalen lichtmasten geplaatst. Dat was hard nodig, want anderhalf jaar eerder was één van de oude houten masten tijdens een vliegende najaarsstorm tegen de vlakte gegaan. In 1971 ging een andere lang gekoesterde wens in vervulling: een kantine. De bouw werd volledig gerealiseerd door zelfwerkzaamheid, in een tijdsbestek van niet meer dan drie maanden. Als het gezegde iets uit de grond stampenooit van toe passing is geweest, dan hier wel. En het resultaat mocht er zijn. Het is een sprookje zei 'ome' Aris Bobeldijk inmiddels erelid toen hij de kantine binnenstapte. Dat Opening kantine door burgemeester C.K Kroonenburg, in het bijzijn van voorzitter M. Schuit 39

De Klin - Sint Pancras | 2011 | | pagina 41