De sv Vrone kende inmiddels weer een zaterdagafdeling. Met ingang van het seizoen 1967-1968, veertien jaar na de roemloze opheffing, kwam 's zaterdags weer een seniorenelftal in de wei. Surink had zich indertijd beklaagd over de geringe steun aan het zaterdagvoetbal vanuit de leidende protestants-christelijke kringen in het dorp. Ironisch genoeg was het de gereformeerde predikant ds. Peter Kooy dien in 1967 de aanzet gaf tot de heroprichting van de zaterdagafdeling. Voor een benefiet wedstrijd ten gunste van het Bouwfonds van de gereformeerde kerk stelde hij uit zijn gemeenteleden een elftal samen, dat op bevrijdingsdag tegen een team van oud-Vrone-spelers voetbalde. De toen ook al met Maartje én Vrone getrouwde Piet Smit sloeg dat gade, stapte op Gerard Kloosterboer af en... opperde het plan weer een zaterdagmiddagafdeling op te richten. Luttele weken later was de heroprichting een feit, welk een stichtelijke invloed alleen van de bouw van de kerk kan uitgaan. De invloed lijkt zelfs tot in de bestuurskamer te hebben gereikt. In notulen uit deze periode heetten de spelers van Vrone 1 opeens 'discipelen'; Van Raamsdonk moest volgens het bestuur beter onderrichten, want het kwam herhaaldelijk voor dat trainingen niet mer hetzelfde aantal ballen eindigden als ze begonnen. Reeds een jaar na de heroprichting van de zaterdagafdeling waren er genoeg spelers om een tweede elftal te formeren. In 1971 kon een derde elftal voor de competitie worden ingeschreven. In datzelfde jaar promoveerde zl naar de eerste klasse afdeling, waarin het een moeilijk debuutseizoen doormaakte. Het vege lijf werd uiteindelijk gered in een beslissingswedstrijd tegen Alcmaria Victrix. Het verblijf in de eerste klasse duurde uiteindelijk vier jaar; in 1975 degradeerde zl naar de tweede klas se. Onder leiding van Rob Schutz, aanvankelijk functionerend als heuse 'adviseur' van pro deo coach Van der Linden, werd vervolgens neen solide basis gelegd voor terugkeer naar de eerste klasse. De promotie werd in 1978 bewerkstelligd; Jaap Kunst zwaaide toen de scepter. Twee jaar later werd onder aanvoering van Hein Roselaar zelfs de KNVB bereikt. Na bijna dertig jaar had de sv Vrone weer een vierde klasser. Hoe anders is het beeld van het eerste zondagelftal gedurende de zeventiger jaren: geen promoties, geen degradaties. Vrone 1 was eerste klasser en bleef dat, al kwam de rode lantaarn regelmatig in zicht. Dat toen jaar in jaar uit tegen degradatie moest worden geknokt, zoals wel eens wordt beweerd, is echter overdreven. In 1974 eindigde Vrone 1, toen getraind door Henk Tijm, als derde. Het jaar daarop - Rein Deinum was Tijm opgevolgd - werd zelfs een tweede plaats behaald. De seizoenen 1976-1977 en 1977-1978 leverden respectievelijk een vierde en vijfde plaats op. 38

De Klin - Sint Pancras | 2011 | | pagina 40