Vrone vroeger (II: 1965-1995) Na jaren van sportieve mineur kon tweede secretaris Cees Kloosterboer in zijn jaarverslag van het seizoen 1964-1965 gelukkig weer iets positiefs over Vrone 1 melden. Het elftal was comfortabel in de middenmoot van de eerste klasse geëindigd, en dat was lang geleden De komst van de ambitieuze Van Raamsdonk als trainer lijkt daaraan niet vreemd te zijn geweest. Hij had er op de training de wind er flink onder, hield voor elke wedstrijd een tactische bespreking en ging ook mee naar uitwedstrijden. Het bestuur was buitengewoon content met de nieuwe trainer, zij het penningmeester 'ome' Aris Bobeldijk wat minder, want Van Raamsdonk wilde wel boter bij de vis. Hij vroeg veertig gulden per week - dat was andere koffie dan Klinkhamer die voor een appel en een ei op het veld had gestaan. Maar toen Van Raamsdonk ook nog om een massagetafel vroeg, bleef de geldkist van 'ome' Aris op slot. Het kneden van dijen en kuiten moest maar op de bestuurstafel gebeuren. De betere resultaten van Vrone 1 vertaalden zich niet in frequenter trainingsbezoek. Trainer Van Raamsdonk stak zijn ergernis daarover niet onder stoelen of banken; op jaarvergaderingen aarzelde hij niet de slechte mentaliteit van de selectiespelers aan de kaak te stellen. Daarmee gaf hij echter wel aanleiding tot kritische vragen over de zwaar op de begroting drukkende post 'salaris hoofdtrainer'. Vooralsnog leken de goede resultaten in de competitie Van Raamsdonks aanstelling te rechtvaardigen; in het seizoen 1967-1968 eindigde Vrone 1 zelfs op de tweede plaats. Blijkbaar trokken de heren spelers daaruit de conclusie dat ze nog minder konden trainen, want tijdens het volgende seizoen was de trainingsanimo om te huilen, als we de bestuursleden tenminste mogen geloven. De criticasters van een bepaalde trainer kregen weer de overhand: vier tientjes per week voor '2 rondjes lopen, wat op doel hengsten en een partijtje' was veuls te veul. En zo kwam het dat aan het begin van het seizoen 1969-1970 Dirk Klinkhamer weer voor de selectiegroep stond. Tijdens trainingen en wedstrijden hoefde hem weinig te ontgaan, want bij zijn afscheid als voorzitter in 1967 was hij verblijd met een verrekijker, 'met tas'. De come back van 'Klink' kon het tij echter niet keren. Op de trainingsavonden kwam hij zelden ogen tekort en 's zondags tijdens de wedstrijden moeten er regelmatig momenten zijn geweest dat hij ze wilde dichtdoen. Aan de Boeterslaan werd het degradatiespook weer regelmatig waargenomen. 37

De Klin - Sint Pancras | 2011 | | pagina 39