- g -J CXU#*, C. Stam Woninginrichters De kop boven dit artikel luidt anno 2011: C. Stam Woninginrichters, want het bedrijf waar vader Cees in 1957 mee startte, is in de loop der jaren uitgegroeid tot een echt familiebedrijf. Als zoon van de Sint Pancrasser groenteboer Jan Stam, werd Cees in 1937 geboren. Op 16-jarige leeftijd ging Cees, zoals zoveel andere leeftijdgenoten, werken op de akker als knecht bij plaatselijke tuinders. Dit heeft hij een jaar of vier gedaan en toen besloot hij dat dit toch eigenlijk zijn roeping niet was. De handel was meer wat hij wilde. Zo kwam het dat hij in 1957, op 19-jarige leeftijd, er op zijn bromfiets op uittrok om zijn spullen te verkopen. Die spullen bestonden uit nylonkousen, textiel, sjaaltjes, kousen, dassen. Voor de tuinders had hij overalls. Al gauw werd de fiets ingewisseld voor een brommer en kon het rayon worden uitgebreid. Op de vraag of hij ook zeil of gordijnen kon leveren zei hij natuurlijk geen nee. Inmiddels was Cees getrouwd met Jeanette Pool, de dochter van kapper Pool aan de Benedenweg. Boven de kapperszaak werden door Jeanette de gordijnen genaaid en mag de conclusie getrokken worden dat op die zolder C. Stam Woninginrichting is ontstaan. De brommer werd een auto en de auto werd een bestelbus. Behalve gordijnen werden nu ook tapijten aan elkaar genaaid op de zolder. Banen van een meter breed werden tot complete tapijten verwerkt. Pas later kwam het kamerbreed tapijt. De kwaliteit en service moeten vast heel goed geweest zijn, want het werk groeide en de bestelbus werd te klein. In 1960 werd het heuglijke feest gevierd dat de winkel aan de Van de Vijzellaan werd geopend. inginrichte rs ^>22-56426^ Pancr; 29 ifr US

De Klin - Sint Pancras | 2011 | | pagina 31