Agrarisch loonwerk Ondanks dat het echte agrarisch loonwerk in het werkgebied sterk is afgenomen, doet 'Klein Texas' nog verschillende werkzaamheden. Voor de uitvoering van werk zaamheden in de agrarische sector beschikt het bedrijf over een breed aanbod van werktuigen en machines. Ploegen: Grondbewerking door middel van ploegen gebeurd met een tractor. Frezen: Grondbewerking door middel van frezen, er wordt gebruik gemaakt van een 2-tal frezen. Kopeggen: Grondbewerking door middel van kopeggen door een 3-tal eggen. Kilveren: Om een bepaald stuk grond, sportveld of gazon onder elk gewenst profiel te brengen beschikken zij over twee kilverbakken. Deze bakken zijn allebei te voorzien van een laser. Gras zaaien: Zij kunnen uw grond, sportveld of gazon inzaaien met verschillende zaaimachines. Tevens kan er kunstmest over uw nieuwe grasveld worden gestrooid. Vacuümwagen: Zij beschikken over twee vacuümwagens. Deze kunnen voor ver schillende werkzaamheden worden ingezet, bijvoorbeeld bij het water geven van beplanting, het stuifvrij maken van (werk)terrein of het inwateren van een zandbaan. De vacuümwagen is zelfs ingezet bij de bosbranden in Schoorl. Aannemerij: 'Klein Texas' is gespecialiseerd in diverse werkzaamheden in de grond-, weg- en waterbouw. Tevens kunnen zij sloopwerkzaamheden verrichten. De werkzaamhe den bestaan uit het graven en transporteren van grond t.b.v. het graven van sloten, waterpartijen en bouwputten, het aanbrengen van dijken tot de aanleg van eco logische oevers. Verhardingen: Zij kunnen de terreinverharding op diverse manieren gestalte geven. Voor een woning zal voor sierbestrating worden gekozen, terwijl bij een bedrijfs terrein gekozen kan worden voor een verharding met betonplaten. Verder heeft het bedrijf ervaring met aanbrengen van (wandel)paden met een haltverharding van (edel)- splitten, (sier)grind, schelpen etc.

De Klin - Sint Pancras | 2011 | | pagina 24