Dan de viering van ons 25-jarig jubileum. Van 19 t/m 22 augustus werd sporthal "De Oostwal" afgehuurd voor het houden van allerlei activiteiten. Ook werden er vele prachtige - nu haast niet meer gebruikte - tuindersgereedschappen tentoongesteld. Verder waren er veel oude foto's en documenten te bezichtigen. Ook aan de kin deren was gedacht. Voor hen waren er vele interessante stands. Dat de Historische Vereniging Sint Pancras leeft in het dorp blijkt wel uit de zeshonderd bezoekers die een kijkje kwamen nemen. Heel veel dank gaat uit naar de vele vrijwilligers die zich spontaan hebben aangemeld om dit evenement tot een groot succes te maken! Zonder hen was het onmogelijk om dit te realiseren. Op zaterdag 21 augustus was er een receptie voor leden en genodigden. Voorzitter Bram Kout schetste in het kort de geschiedenis van de vereniging. Er waren cadeaus en mooie woorden. Tevens werd afscheid genomen van een vijftal bestuursleden, te weten: Anton Bal, Charles Barten, Ger van Dijk, Arnold Troostwijk en Siem Wognum. Bram memoreerde de grote verdiensten van deze vijf en bedankte hen voor hun inzet. Gelukkig blijven de meesten beschikbaar voor de vereniging in de verschillende commissies. Dan misschien wel het hoogtepunt van de receptie: de benoeming van het be stuurslid van het eerste uur, de heer Abe Brandsma, tot erelid van onze vereniging. Gedurende zeer vele jaren heeft de heer Brandsma zich met hart en ziel ingezet voor de vereniging en er mede voor gezorgd dat de Historische Vereniging Sint-Pancras is uitgegroeid tot een vereniging van bijna 1000 leden! Tijdens de ledenvergadering van 2009 gingen alle aanwezige leden unaniem akkoord met deze benoeming. Van harte proficiat! In samenwerking met het Regionaal Archief is een scholenproject tot stand gekomen over de historie van Sint Pancras, voor de oudste leerlingen van de basisscholen. Jan van Baar is de auteur van het project. Het is op dit moment bij de scholen ter beoordeling. In december heeft ons bestuurslid Jacoba Bruntink een zeer geslaagde boerenkool maaltijd georganiseerd in dorpshuis De Geist voor al onze vrijwilligers. Dit voor hun grote inzet tijdens het jubileumjaar. Ook in december de uitgave van de 25e Klin, een jubileumnummer. Ter gelegenheid van dit feit geheel in kleur. Na de vele positieve reacties mogen we van een succes spreken. 12

De Klin - Sint Pancras | 2011 | | pagina 14