Jaarverslag 2010 Na 12 jaar Arnold Troostwijk, deze keer aan mij de eer om het jaarverslag te mogen maken en voor te lezen. In de jaan/ergadering van 2009 kondigde voorzitter Bram Kout het vertrek aan van vijf zeer gewaardeerde bestuursleden. Tijdens de viering van ons 25-jarig jubileum is officieel afscheid van hen genomen. Als nieuwe bestuurs leden werden benoemd Gert Leijen, Peter Tergau en Jan Steltenpool. Bram spreekt - ondanks het verlies van veel bestuurservaring - zijn vertrouwen uit in het nieuwe bestuur. Toen ik in maart 2010 aantrad viel ik meteen met mijn neus in de boter. Het jaar 2010 was immers het jaar waarin de vereniging 25 jaar bestond. Een groot deel van dat jaar heeft in het teken gestaan van de viering van ons jubileum, maar daarover straks meer. Eerst was er - op verzoek van de Stichting 4 en 5 mei Langedijk - de hernieuwde uitgave van het boek '65 JAAR LATER, een herinnering aan een fusillade'. Onze voor zitter, Bram Kout, heeft zich hiervoor hard gemaakt. Heel veel dank zijn wij daarbij verschuldigd aan de heer - en nu zelfs erelid van onze Vereniging - Abe Brandsma. Daarna kwam het boek over de 'Indiëgangers uit Sint Pancras uit. Op 26 juni werd het eerste exemplaar overhandigd aan burgemeester J.F.N. Cornelisse. Honderden uren zijn er door Peter Bak en Bram Kout ingestoken, om de realisatie tot stand te brengen. We zijn hen hiervoor zeer erkentelijk! Het boek van Bram Kout over de Sint Pancrasser burgerslachtoffers tijdens W.O. II is in een vergevorderd stadium en zal in 2011 uitkomen. Al deze uitgaven zijn uiteraard zeer kostbaar en financieel niet op te brengen door onze vereniging. Dankzij verschillende subsidies van de gemeente kon toch tot realisatie worden overgegaan. Daarvoor onze hartelijke dank! Verder zijn we in onderhandeling met de gemeente over onze huisvesting. Op onze huidige plek in het oude gemeentehuis komen we heel veel ruimte tekort. Ons oog is gevallen op het - niet meer in gebruik zijnde - kruisgebouw in het Nobelhof. Dit biedt fantastische mogelijkheden voor het opslaan en permanent tentoonstellen van onze bezittingen. We hopen u spoedig meer te kunnen berichten. 11

De Klin - Sint Pancras | 2011 | | pagina 13