Reactie auteurs. Het is allerminst onze bedoeling geweest te suggereren dat door uw bataljon misdaden zijn gepleegd. Dat staat er ook niet en kan volgens ons evenmin uit de informatie op de bewuste pagina worden opgemaakt. Noch hel IVe noch het 8e bataljon worden daar immers genoemd. In het citaat wordt namelijk de algemene term 'de troepen' gebruikt. Dit citaat is overigens afkomstig uit De Tijd, uit het artikel waaruit we ook hebben geput bij de beschrijving van uw Indiëbelevenissen in het historische relaas van het boek, dat u gelukkig wel kan bekoren. Over wat u verder te berde brengt over de gepleegde misdaden is heel veel te zeggen. We willen het laten bij de constatering dat uw visie haaks staat op een overweldigende hoeveelheid informatie, zowel schriftelijk als mondeling overgeleverd, waaruit het tegendeel blijkt. We vermoeden echter dat u dit alles rangschikt onder het chapiter van 'officiële', dus 'bedrieglijke misleidende' geschiedschrijving. Dat is uw goed recht, maar wij zijn een andere mening toegedaan. Omdat wij bestrijden dat u en uw kameraden in het boek in een kwaad daglicht zijn gesteld zien wij geen aanleiding in nog te verzenden of te verkopen exemplaren van het boek een erratum te voegen. In De Klin, het orgaan van de Historische Vereniging Sint Pancras, komen wij aan het einde van dit jaar op het boek terug, in de vorm van een artikel waarin zaken worden gecorrigeerd en aangevuld. Wij willen voorstellen uw kritiek daarin op te nemen, uw correcties op uw persoonlijke gegevens inbegrepen. Peter Bak en Bram Kout. Pagina 120: Mevrouw A. Hes-Ros is vermeld als moeder van Wim Hes, dat was echter me vrouw Catharina Hes-Duin. Pagina 121: De zinsnede '3 maanden nadat zijn broer Jan naar Indië was vertrokken' dient te vervallen. Pagina 166: De moeder van Klaas van der Werff heette Neel van der Werff-Dirkmaat. Deze correctie kwam van mevrouw C. Dronkert-Spijker, die vervolgens nog enkele gegevens kon toevoegen: Pagina 106: Jan Glas was gehuwd met Annie Sinjewel, dochter van meester Sinjewel. Pagina 150: Gerard Slijderink was gehuwd met Teuntje Booy, zuster van Cor Booy, bekend van de orgelzaal. Pagina 164: Henk de Waal was gehuwd met Els Slendenbroek uit Heerhugowaard. Pagina 180: Geertje van Groen moet zijn Geertje Groen.

De Klin - Sint Pancras | 2010 | | pagina 9