voor de wielerronde en Piet Smit voor al het werk bij de v.v. Vrone. Dat succes smaakte naar meer en al heel snel was er een boerenblaaskapel 'de Kloeters', uit de gelederen van de muziekvereniging Irene, die ging meehelpen de feestvreugde te verhogen. Na een aantal jaren stopten de Kloeters en werden die opgevolgd door de Vrolijke Vlotbregblezers uit, u raadt het al, Koedijk. In het seizoen 77/78 werden we blij ver rast met de komst van de Dansmariekes, die elke avond een puike show opvoerden. Niet alleen bij Rust Wat maar ook vele malen op de uitballen. De prinsen van de Roete Toeters werden altijd in zeer aparte sessies verkozen waarbij uiteraard geheimhouding voorop stond. De eerste was Prins Titus de Eerste - Tinus Mulder vervolgens Prins Joris de Eerste - Jos Koning, daarna Prins Jacobus de Eerste - Koos Geerling, daarna Prins Theodorus de Eerste - Theo de Wit gevolgd door Prins Gerardus de Eerste - Gerard Jansen en als laatste Prins Simon - Siem van Veen. Er werd natuurlijk veel georganiseerd, dat begon altijd met de Prinsverkiezing de elfde van de elfde. Dan de Prinsenballen,zowel uit als thuis. Makrelenverkoop, klaverjasavonden en dan de carnavalsdagen. Eerst één avond, later gevolgd door vrijdagavond, zaterdagmiddag (de kindermiddag), zaterdagavond en afsluitend, na de optocht door het dorp,de zondagmiddag. De bezoeken aan de Molenhoeve en Zonne- oord en niet te vergeten dagverblijf Jan Willem waren altijd een groot feest. Gelukkig waren er in die tijd veel muzikanten die erom bekend stonden iedereen te verma ken. Veel jaren waren ze op het podium bij de Roetetoeters t.w. het duo Ab Glas en Nico Badenhuizen en trio de 'Three Flowers'. Bij Jan Willem speelden altijd met veel succes Martin Hoogervorst en Jaap de Haas. Jammer, helaas. Enige jaren eerder is er een einde gekomen aan het voortbestaan van de Roetetoeters. In de 70 en 80-ger jaren was er schijnbaar behoefte aan dit vertier mede onder invloed van alle carnavalsnummers op de radio en tv. Nu moet je niet meer aankomen met een bloemetjesgordijn of een paard in de gang. Toen was een vliegvakantie naar Spanje een belevenis van de eerste orde en de piloot kreeg een applaus van alle passagiers. Het is voorbij. En toch denk ik dat de kinderen die op de kindermiddag zijn geweest altijd weer terugdenken aan die zak snoep van de Roete Toeters. Maar de ouderen hebben het altijd over de makrelen. W. Appeldoorn 87

De Klin - Sint Pancras | 2010 | | pagina 89