MM kunt (gewoon in de brievenbus): J. Schoonhoven, Ganzepad 8, Sint Pancras. Voor het gemak koos de redactie het adres, wat het dichtst bij de tuin ligt. Het 10 jarig bestaan werd uitbundig ge vierd in 1982 met een fanfare uit hel dorp, en de wethouder van Sint Pancras op bezoek. Een Rad van Avontuur en een marktje waar men wat groenteplantjes en jong plantgoed kon kopen. Jaren later zou dit initiatief uitbreiden tot een schitterende plantjesdag. Alleen voor de H.V. doorgaan. Ook het 12,5 jaar bestaan werd gevierd in de Geist en het feest was een bijzondere ervaring. De zaal was om onduidelijke redenen in tweeën gedeeld en meteen bij binnenkomst moest je al kiezen of je links of rechts in de zaal ging zitten en dan hoorde je bij een bepaald kamp. Een komische situatie en die zijn weerslag had op het hele feest. Ook de jaarvergaderingen waren altijd heel bijzonder. In café Spoorzicht bij Otto Gaarman werden wij om 20.00 uur verwacht en dan stond de tafel al vol spullen, met zowel dode als levende beesten en dan was er de jaarvergadering waar de penningmeester/secretaris Willem Bleij zijn verslag deed en met enig duwwerk weer werd herkozen en na de pauze kwam de loterij waar je de gekste dingen voor de tuin kon winnen. Ook toen al waren de hapjes en drankjes vrij, zoals het een goed gastheer betaamt. Langzaam werd het sociale gebeuren op de tuin anders. De kantine ging vaker open, dus op zondag kon je wat te drinken krijgen of een ijsje kopen. Chris en Roelie van Weeghel stonden dan in de kantine, later gevolgd door Joop Brakel en zijn vrouw Sefa. En nog weer later door Rinus Harder, een beroemd fietsenmaker, strijker en naturist uit Alkmaar. Hij organiseerde barbecues en fietstochten en dan kregen we bij de start allemaal een pakketje met noodhulp fietsband dat bestond uit een recht stukje binnenband - met - ventiel, met twee open zijden en niemand begreep dan ook wat je moest doen als je een lekke band kreeg. Gelukkig regende het soms zo hard dat de fietstocht niet doorging, dus dan gingen we een slechtweer programma doen, dus met de auto naar Schoorl en als we terug kwamen in de kantine had Rinus daar helemaal zelf een reusachtig koud buffet in elkaar gezet waar een weeshuis twee weken van kon eten. Mooie voorzitters uit die tijd waren natuurlijk Ton Achterberg, Henk van de Wekken. Jan Brouwer en Barend Knipmeier, zij werden altijd bijgestaan door een onvermoeibare Ton Mol. Voor het 15 jarig bestaan bouwden we met steigerpijpen en reusachtige tentzeilen een grote tent waar 110 mensen in konden zitten. En we hadden met onze vereniging een mooi jubi leumfeest. Een paar jaar later deden we dat bouwen nog een keer voor het 20 jarig bestaan, met een grote feestcommissie. Wat een plezier was alleen al dat opbouwen met al die mannen 84

De Klin - Sint Pancras | 2010 | | pagina 86