V0LKSTÜIF7HREHIGISG "WSST-rT- Opgericht: 27-10-1972 BESTÜÜH: E1 Voorzitter: A. Agterberg, Broei A7/14 Sekretaris: R. Groenwold, Lep*!'- F? Penningneester A.A. Mol, Lepelaar D24 Algem. lid: Chr. van Weeghel, 1: D28 11 n C. Kreuk, Fazant erü A1/B15 n n J. Brouwer, V/ielevr- D8 1» n P. Brattinga, Stetv- D54/55 n it 3.J« van der Wekker. ItiKOOPKOMKISSIE: Sr er ook, geschonken door Piet de Jong. De kantine werd een heuse 'Konkelboet' en de schuur werd opslagplaats en tuin- winkel. Het bestuur veranderde van tijd tot tijd en ook de redactie van de krant veranderde mee. Tot 1980 draaide de tuin vereniging West Beverkoog' prima met ups en downs. Hier een overzicht van het bestuur e.d. nr.1 en de spelre gels uit die tijd. En een stukje uit die tijd geschreven door J. Schoonhoven. Een 'Thinkrant'... waarom? Ja, waarom? Je zou kunnen zeggen: elke vereniging, elke club, die zichzelf respecteert, heeft een clubblad. Eigenlijk is het iets 'intiems', zo'n krant, want uit de inhoud van de krant blijkt wat er omgaat, wat er leeft binnen de club. Tegelijk moet je wel oppassen wat je in een club of verenigingskrant zet, want je timmert ermee aan de weg. Als je teveel vuile was buiten hangt (gesteld dat die er zou zijn) dan zet je jezelf voor schut. Goed beschouwd is onze tuinkrant maar een gevaarlijk ding- waarom dan toch een krant? Eén goede reden is dat het bestuur, dat probeert zo goed mogelijk leiding te geven en daarin de belangen van alle leden dient, via de krant de leden kan bereiken. Nieuws uit de vergade ringen kan openbaar gemaakt worden en (opgepast leden!) niemand kan meer zeggen dat hij niet op de hoogte was van besluiten, bepalingen en andere spelregels. Een tweede reden: via de krant kunnen de leden kennis nemen van nieuwtjes op tuin- gebied; kortom: een mogelijkheid tot informatie over alles wat onze hobby nog 'plaisanter' kan maken. Ten derde biedt onze krant ook enkele mogelijkheden tot inbreng door de leden zelf. We hopen op veel hartenkreten, nieuws uit de voorste linies (hoe kom ik van die knolvoet af; hoe krijg ik de grootste pompoen; mijn beste manier om de mollen en muizen op een afstand te houden, eet.) Als je op de tuin loopt hoor je iedereen zijn laatste vindingen en methoden met succes verdedigen (het zeepkistje ontbreekt nog net) via de krant kan iedereen er van mee genieten en er zijn voordeel mee doen. De laatste reden die ik noemen wil is niet de onbelangrijkste: als u suggesties heeft voor, of kritiek op het beleid van het Bestuur, is er via de krant ook de mogelijkheid om die te spuien. Kortom: de redactie wil graag dat de krant een spreekbuis is, zowel van de leden naar het Bestuur en omgekeerd, als ook tussen de leden zelf. Mensen, alstublieft, kom op met je har- tewensen, suggesties, kritiek en ideeën! Er is een enthousiaste redactie, die gelooft in het bestaan van de krant, maar hij leeft slechts bij gratie van uw inbreng. En om dat we geloven in uw aller inbreng, geven we gelijk hierbij het adres door waar u uw kopij voor de krant kwijt 83

De Klin - Sint Pancras | 2010 | | pagina 85