dering in het najaar 1974 ontwierpen wij, in samenwerking met de speeltuin vereniging een heel nieuw recreatieplan voor de gemeente Sint Pancras. Met Hertenkamp, speeltuin, trimbaan en volkstuincomplex oogstten wij veel bijval. Unaniem stonden de leden achter het energieke bestuur. Op dezelfde avond werden statuten en nieuwe pachtprijs door de leden goedgekeurd. De statuten gingen naar de notaris, die voor ons Koninklijke goedkeuring kon aanvragen, een vereiste voor een geldlening. De oude tuin werd ontruimd en we zaten toen te wachten op ons nieuwe complex. Het zat ons in het begin niet mee, de grond was klaar en moest worden ge ploegd worden, maar de weergoden zaten ons te treiteren, wat was die grond nat! Door toedoen van de Heide Maatschappij en Grondverzetbedrijf Klein Texas van Jan v. Horick, Jan Rood, Wil Bley en Ton Mol is in die tijd veel werk verzet voor de ontginning van die natte grond. Maar toen moest er nog handwerk worden verricht want in het midden van 'de tuin' was een grote plas ontstaan die door 'n paar man tuinrijp gemaakt moest worden, door gaten in de grond te maken zodat het water weg kon. Het leek wel drijfzand. Bomen worden geplant, de laatste plas gedicht. Opgehoogd door veel teelaarde. Dit alles moest allemaal gekocht worden. Er was een groensingel gemaakt en er lag een ontwerp voor tuinindeling. Schitterend maar volkomen onpraktisch. De tuinders hebben toen zelf de tuinen maar gewoon ingedeeld. Kortom de vereniging begon te draaien. Er werd een onderkomen gerealiseerd, een houten beschutte plek om te schuilen. Geen toilet (bomen genoeg) of water, dat moest men zelf meenemen. Op een van de vroegste foto's herkennen wij Jan Rood, Kees Biesboer, Ton Mol en Jan van Horick die samen met Gijs Schot op de officiële opening van het complex een ronde maken over de tuin. Het clubhuis was alweer opgekalefaterd en werd al een beetje 'Konkelboet' met water en elektra. Hij werd officieel geopend door Burgemeester Klaas Kroonenburg op een wat licht zonnige dag in het voorjaar van 1973. Met veel plezier maar met onderlinge belangen van de heren tuinders kwam het toch tot voor die tijd 'n mooi complex. Het was nog geen vetpot in die tijd, meneer Klaas Klein haalde ons het vel (de huur) niet over de neus. Hij was een handwerkman in hart en nieren. De opgehaalde huur werd toen nog door de voorzitter en secretaris gebracht bij meneer Klein thuis. (Op de plaats van zijn huis naast de spoorlijn, kant Sint Pancras toen, staat nu een gigantische mooie villa met een mooi hek er omheen.) Door de lage grond huur en het feit dat de huur van de tuintjes hoog was, konden we afbetalen wat er nog aan schuld was. Het is nog lang het zelfde huur bedrag gebleven zodat we leuk konden sparen. De kantine werd in de eerste jaren alleen gebruikt voor bestuursvergaderingen en voor het afwegen van aardappels en uien. Dus het maakte het in het begin niet zoveel uit dat de mest vaalt pal voor de deur van de 'Kantine' lag en dat het in de hoogzomer een bijzondere ervaring was om even bij de kantine te blijven praten. De technische commissie van die tijd met Aad Boer, Koos Schoonhoven, Toon Meier en Henk van de Wekken, was in die tijd bijzonder actief en had steeds weer nieuwe ideeën om geld bijeen te vergaren voor de vereniging. Zij maakte ook in 1979 de eerste uitgave van ons clubblad De Konkelboet', die zeker in het begin jaren soms gevuld was met leuke controversen tussen de leden. Eigenlijk was het een opsomming van het wel en wee in die jaren. De jaarvergaderingen stonden erin. Er kwam in te staan dat er een schuur zou komen e.d. En veel over de geteelde producten en zaad. De schuur kwam

De Klin - Sint Pancras | 2010 | | pagina 84