1999 Het bedrijf verhuist naar een speciaal ontworpen kwekerij in Broek op Langedijk. 2005 Met de aankoop van het naastgelegen pand, een voormalige meubelfabriek, wordt het totale oppervlak uitgebreid tot 8.000 m2. 2008 Het bedrijf groeit nog steeds. Er is uitgebreid op verschillende afdelingen in het bedrijf. De kweekruimte is in vierkante meters gegroeid en de inpak is in oppervlakte zelfs ver dubbeld. Het pand is nu ongeveer 1 hectare groot. 2010 - toekomst De derde generatie Van der Plas werkt volledig mee in de organisatie. Zij wordt nu klaar gemaakt om waarschijnlijk het stokje van vader Theo van der Plas over te nemen. Interview met Pepijn en Eva van der Plas Van der Plas Sprouts uit Broek op Langedijk is Europees marktleider op het gebied van kiemgroenten. Lage prijzen houden de concurrent op afstand. Maar ook een broodnuchtere, 'met beide benen op de grond'-mentaliteit voerde het familiebedrijf naar succes. Eva van der Plas: 'Bij drukte werken we allemaal mee.' Advertenties? Free Publicity? Tot een aantal jaren geleden deed Van der Plas Sprouts helemaal niet aan reclame. Hun producten verkochten zichzelf. Ook interviews waren taboe. Maar snelle groei en bewuste expansie vragen inmiddels om een andere koers. Derde generatie Eva van der Plas werkt sinds drie jaar in het familiebedrijf. Samen met haar broer Pepijn (28) en Sven (20) zal ze binnen enkele jaren het roer van haar vader overnemen. Een bewuste keuze. Vroeger dacht ik: Wat een gedoe zo'n bedrijf, al die mensen altijd thuis over de vloer. Maar rond mijn achttiende zag ik ineens wat je als ondernemer kunt bereiken, de resul taten, de groei, het unieke van ons product. Toen ging trots een rol spelen.' 'Groei is altijd als vanzelf op ons pad gekomen,' ver klaart Eva van der Plas een deel van het succes. De laat ste acht jaar is de vraag explosief toegenomen, vooral vanuit Duitsland. We zijn meegelift op de trend van gezond en natuurlijk eten.' Klanten, met name horeca-

De Klin - Sint Pancras | 2010 | | pagina 80