Voetbalvereniging 'S.D.W.' van het Zuideinde Overgenomen uit 'De Gouden Engel' ni: 14 in 2005 van Historische Vereniging Koedijk, met dank aan J. Muis. In de jaren twintig van de vorige eeuw is er een voetbalvereniging geweest in het 'andere' ge deelte van Koedijk, het Zuideinde van Sint Pancras. Deze vereniging heeft enige jaren bestaan en heeft, zoals blijkt uit de jaarverslagen over de jaren 1924 - 1926 van de secretaris-penning meester Arie Beers, een paar bewogen jaren beleefd. De voetbalvereniging 'S.D.W.' werd opgericht op 15 maart 1921 en Arie Beers neemt op 31 augustus 1924, de dag waarop de eerste wedstrijd op het nieuwe terrein plaats vindt, het penningmeesterschap over. Hij schrijft, dat het voor deze datum onmogelijk was de contributie der leden voldoende te controleren en ook dat ook de ontvangen entreegelden pas vanaf deze datum werden gecontroleerd. Het nieuwe veld, dat, zoals gezegd op 31 augustus 1924 in gebruik werd genomen, was gelegen tegenover café 'Rust Wat'. Het werd gehuurd voor 52,- per jaar. Het terrein was omgeven door een schutting en afvlechting en, zoals uit een schuldbekentenis blijkt, werden door Joh. Oud Jzn. voor eigen rekening nog een bovenvlecht juffers geplaatst. Er was ook een consumptietent, welke werd verhuurd aan G. Hoogeboom en later S. Hoogeboom, voor 20,- resp. 35,- per jaar. Voor de financiering werden in 1924 aandelen uitgegeven aan Jac. Wester, KL Wester, A. J. Verduin en H. Kroonenburg van ieder 25,-. Verder werden er ook nog aandelen van 10,- uitgegeven aan E. de Groot, C. Beerse, J. Oud Jzn, D. Louwen Dzn, G. Smit, T. Westmeijer en later ook nog aan P. Zuurbier en KL Oud. Verder waren er nog een paar schuldbekentenis sen aan KL en Jb. Wester. Het vroegere voetbalveld, hier in gebruik als kennisterrein.

De Klin - Sint Pancras | 2010 | | pagina 66