Van de voorzitter I Iet jaar 2010 heeft onze Historische Vereniging behoorlijk op de kaart gezet. Dit jaar vierden wij ons 25-jarig bestaan en dat werd, mede door de inzet en medewerking van velen, een groot succes! Voormalig bestuurslid en medeorganisator van de festiviteiten, Ger van Dijk, doet daar in deze uitgave uitgebreid verslag van. Daarnaast is er weer een aantal lezingen gehouden door Siem Wognum en Anton Bal. Siem zou er mee stoppen, maar... Deze keer op uitnodiging van het bestuur van de Vrienden van de Witte Kerk. Vervolgens verzorgden zij nog een lezing in de Regenboogkerk voor een besloten groep alleenstaanden in Sint Pancras. Op alle genoemde activiteiten hebben wij vele positieve reacties gehad en dat doet het bestuur en betrokken medewerkers goed! Wèl heeft het bestuur moeten besluiten in het najaar 2010 geen krant uit te geven, want gezien de financiële uitgaven in het kader van ons 25-jarig bestaan, kan dat niet verantwoord worden. Op de ledenvergadering van 11 maart 2010 is dat al aangeduid. Intussen is het bestuur weer diverse keren bij elkaar geweest. Wij zijn nu bezig met het uitwerken van een organisatieschema. Dan blijkt toch dat - gezien de vele aspecten die het werk in een Historische Vereniging kent - er twee bestuursleden bij moeten. Wij hopen u te kunnen laten kennismaken met nieuwe kandidaten op de ledenvergadering in 2011! Vooraf zullen wij de opzet van de organisatie voorleggen aan onze vaste medewerkers, zodat er inzicht ontstaat waar er nog aanvulling of aanpassing nodig is. Wij denken m.n. aan een bestuurslid die coördinerend optreedt inzake ons beeld- en geluidsmateriaal en iemand die zich als coördinator beweegt op het gebied van 'evenementen' zoals lezingen, tentoonstel lingen en technische ondersteuning daarvan. Voor wat het onderwerp 'lezingen' betreft zijn wij reeds met enkele dorpsgenoten in gesprek. Onze voorkeur m.b.t. de twee kandidaten gaat uit naar een man en een vrouw. Zoals u in de media hebt kunnen lezen zal het lopende accommodatieonderzoek in Sint Pancras tot een voorstel aan de Raad leiden. Op het moment dat ik dit schrijf, is er echter nog niets bekend. Wij hopen daarin als vereniging een positieve ontwikkeling tegemoet te mogen zien en wel in de vorm van een eigen onderkomen. Wij gaan er eigenlijk van uit dat dat bewaarheid gaat worden! Eigenlijk valt er nog veel meer te vertellen, maar ik vrees dat dan de redactiecommissie gaat ingrijpen... Met dank aan al onze medewerkers in het afgelopen jaar wens ik u allen een fijne decembermaand! A.A. (Bram) Kout 3

De Klin - Sint Pancras | 2010 | | pagina 5