Verslag viering 25 jaar historische Vereniging Sint-Pancras in augustus 2010 Op 8 oktober 2010 bestaat onze Historische Vereniging Sint-Pancras 25 jaar! De vereniging heeft nu ruim 900 leden en groeit nog steeds. Duidelijk is in elk geval dat onze vereniging leeft en mag rekenen op grote steun van onze leden en diegenen die onze doelstellingen waarderen. Die doelen zijn het vastleggen van het verleden en het doorgeven van onze geschiedenis - zeg maar onze cultuur - aan de volgende generaties. Probleem is dat die volgende generatie - dus de jeugd - in wezen weinig in het verleden geïnteresseerd lijkt, want die leeft in het heden en dat vergt al veel tijd. Dan is een mijlpaal van 25 jaar wel leuk om een feestje te beginnen maar wanneer je plannen maakt is het een uitdaging om juist die jeugd er bij te betrekken. Daarom groeide het idee alles eens anders te doen dan gewoon een paar leuke uurtjes met een ontvangst, koffie met gebak en wat reclame. We moesten helaas alleen van de datum 8 oktober afstappen want ook Alkmaar met de 8 octoberfeesten trekt veel publiek en dus leek ons de laatste week van de schoolvakanties een goed alternatief. Dat was ten dele een misrekening want er gebeurde van alles in en om ons dorp, juist gedurende deze dagen. Het resultaat hebt u kunnen ervaren met de grote show die plaatsvond in de sporthal De Oostwal. Vier dagen feest met veel ouderen maar ook veel jeugd. Echter, zonder hulp van velen was dit nooit een succes geworden. In het bijzonder willen wij noemen Gert en Janneke Leijen voor het belangeloos beschikbaar stellen van werkruimte en hun inzet en gastvrijheid, Andries Wognum en Piet Vos voor hun steun bij de transporten; Rob en Bert Logger voor de achtergrond decoraties en basismateriaal voor de opbouw van de uitstallingen; Piet Keizer voor het vele werk bij de op- en afbouw etc, Jan Pieter Bruntink voor de tentoongestelde groente en fruit, en, en, en, en, en nog veel meer goedwillende mensen die De opbouw van de tentoonstellingsruimte besloeg een aantal dagen, waaraan velen meewerkten.

De Klin - Sint Pancras | 2010 | | pagina 29