Verslag 4 mei 2010 en boek '65 jaar later' Al 65 jaar herdenken wij onze gevallenen uit de tweede wereldoorlog. Niet alleen uit eer bied voor hen, maar ook als waarschuwing aan volgende generaties: let op: laat het niet weer mis gaan! Maar met het verstrijken der jaren twijfel ik zeer of wij echt wel les sen leren uil het verleden. Je hoort politici er regelmatig over praten wanneer er weer een blunder is geweest en ze zich persoonlijk niet verantwoordelijk voelen. En als het mis gaat? Zullen er dan weer mensen zijn die bereid zijn hun leven op te offeren voor een betere wereld? De wereld verandert snel. Ik put dan hoop uil het zien van zo vele Pancrassers - en niet alleen de ouderen - die heden uiting gaven aan hun respect voor de overledenen door de vlag halfstok te hangen, 2 minuten stilte in acht te nemen of mee te doen aan de stille tocht naar ons monument bij het spoor, waar 20 mannen werden gefusilleerd, zeg maar vermoord. Hun namen: Jan H. Wille (30), Hendrik van Asten (52), Johan A A van Meeteren (36), Jan Joosten (39), Hendricus J. Habraken (62), Jan Prins (48), Klaas Ooms (26), Johannes C. Pompe (43), Louis A. Berben (42), Caesar R. Z. P. Amsingh (49), Adrianus F. J. Meierdrees (36), Theodorus P. Nieland (26), Gerardus Steen (20), Rudolf Stroethoff (19), LeendertJ. van Keimpema (19), Johan Pardoen (25), Jean L. Steets (23), Hein Wipper (37), Cornelis Tijmes (33) en Jurgen H. Overdiek (29). 'Mede door hun offer leven wij weer in grote welvaart en vrijheid' In eerdere publicatie en opschriften zijn de namen dergefusilleerden soms anders geschreven. Dit werd mede veroorzaakt door de grote druk waaronder na de oorlog werd gewerkt. Door inscha- ke-ling van o.a. het Regio Archief in Alkmaar en de medewerking van het Centraal Bureau voor Genealogie in Den Haag - dat o.a. de persoonskaarten van alle Nederlanders bewaart met de juiste geboortegegevens - staan hierboven hun juiste gegevens. Wij menen hun hiermede recht te doen. 15

De Klin - Sint Pancras | 2010 | | pagina 17