teksten bij schrijven. Ger van Dijk is altijd vol ideeën en deze zullen altijd welkom zijn. Charles Barten heeft veel kijk op bodemonderzoek en weet heel veel van alles wat met beeld en geluid te maken heeft. Het nieuwe bestuur bestaat uit Jacoba Bruntink, Peter Tergau. Jan Steltenpool, Gert Leijen en Bram Kout. Dit bestuur is bij acclamatie benoemd. 6a. Ook het voorstel tot benoeming van een erelid werd door iedereen goedgekeurd. Het erelid wordt tijdens de jubileum receptie benoemd. De voorzitter dankte ook Mary Geluk voor het werk dat zij voor de vereniging verricht. 7. Verdere activiteiten van de deelsecties. Klin en redactie: Ger van Dijk deelt mede, dat er een nieuwe hoofdredactie is voor Klin en krant. Peter Tergau is coördinator. Het is de bedoeling de Klin wat jeugdiger te maken. Proeve van bekwaamheid is de krant die net verschenen is. Speerpunt is de jongeren interesseren. In Klin 25 zullen ook bijdragen van de historische verenigingen Koedijk en Oudorp verschijnen De provincie ziet graag combinaties van gelijksoortige verenigingen, dit is met name praktisch voor het subsidiebeleid. Archeologie: Charles vertelt dat de RAG bijstand verleend heeft bij onderzoek op Domeynen op verzoek van de gemeente. Hierbij heeft Wyb Ouweltjes assistentie verleend. Er zijn veel fragmenten uit de twaalfde en dertiende eeuw. Er zijn vondsten gedaan die wijzen op de Romeinse tijd. De RAG is geplaatst in de positie van betrouwbare partner in de amateur- archeologie. Hij verzoekt vondsten te melden. Jan Bijpost en Leo Pennings willen er graag bij betrokken worden. De website: Bert Buitink vindt deze het middel voor communicatie met de leden en het uit hangbord van de vereniging. 8. Plannen van het bestuur. I Iet project voor de scholen via Jan van Baar (Regioarchief): er is een proefproject gemaakt voor Heerhugowaard, Sint Pancras en Castricum. Het wordt eerst besproken in het bestuur en op de scholen. Het richt zich op de kleine middenstand van vroeger. Het boek over de veteranen van Peter Bak en Bram Kout gaat over 56 mannen en wordt erg interessant: De nog in leven zijnde veteranen of hun nabestaanden komen aan het woord. Het wordt op de Veteranendag, 26 juni 2010 gepresenteerd. De plaquette met de namen van de in de tweede wereldoorlog omgekomen burgers van Sint Pan cras wordt na overleg tussen Bram, de gemeente cq. Stichting 4 en 5 mei Langedijk en de steenhouwer niet op 4 mei 2010, maar op 4 mei 2011 geplaatst in verband met tijdgebrek. De gegevens die A. Brandsma verzamelde over de slachtoffers van de fusillade zijn in een bewerking door A Brandsma en A A. Kout opnieuw uitgegeven. Koedijk, Oudorp en Sint Pancras: De eerste aanzet tot samenwerking is de krant die onlangs verschenen is. Er zijn verdere mogelijkheden, bijvoorbeeld een tentoonstelling in de molen De Gouden Engel in Koedijk. De vergadering is positief, maar staat wel op behoud van de eigen identiteit. 12

De Klin - Sint Pancras | 2010 | | pagina 14