Jaarverslag 2009 In 1998 heb ik voor het eerst een jaarverslag van de vereniging Oud Sint-Pancras voorgelezen. Ik begon toen met de zin: 'In hel jaar 1997 is 'Oud Sint Pancras' vooral verder gegaan met een aantal activiteiten die in 1996 begonnen zijn.' Als ik 1997 in 2009 zou veranderen en 1996 in 2008 en uiteraard 'Oud Sint Pancras' in de Historische Vereniging Sint-Pancras dan zou ik het jaarverslag over 2009 met dezelfde zin kunnen openen. Maar dan zou ik geen oog hebben voor het verschil in situatie waar onze vereniging verkeerde in 2009 en die van 1998. In die jaren heeft zich een stormach tige ontwikkeling voorgedaan. Denk alleen maar aan het grote aantal vrijwilligers op wie wij tegenwoordig een beroep kunnen doen. Dat is geweldig en we zijn die vrijwilligers uiteraard zeer dankbaar. Verder stonden we in 1996 aan het begin van een ontwikkeling en in 2009 keken wij vooruit naar ons vijfentwintigjarig jubileum. Een van de voorbodes daan/an was de kalender die alle leden cadeau gekregen hebben en die door veel anderen gekocht is. Daar heeft veel werk in gezeten. Dat er daarna toch ook nog een Klin kon verschijnen verhoogde de feestvreugde zeer. Verder was het bestuur bezig met de voorbereiding van een aantal andere activiteiten voor dit jubileumjaar. Voor het eerst hebben we dit jaar met een kraam op de vrijmarkt gestaan tijdens de Nazomer feesten. Dit is ons heel goed bevallen: we hebben veel verkocht en we hebben leuke contacten met marktgangers gehad. Uiteraard hebben we in het voorjaar weer de altijd boeiende presentaties in het Dorpshuis gehad. Daarmee komen we technisch ook op een steeds hoger niveau. Ook waren wij weer te gast bij diverse organisaties in ons dorp. Belangrijke activiteit was ook de onthulling door oud-burgemeester Kroonenburg van een tableau met foto's van en gegevens over de Wik van Kroonenburg in het Noordeinde. Het is de bedoeling, dat er op andere plaatsen in ons dorp ook dergelijke tableaus komen te staan. We zijn de gemeente Langedijk zeer dankbaar, dat ze ons heeft geholpen dit idee te verwezenlijken. Op deze wijze kunnen wij ook een bijdrage leveren aan de toeristische ontwikkeling van Langedijk. Er is vorig jaar ijverig verder gewerkt aan het boek over Indiëgangers uit Sint Pancras door Peter Bak en Bram Kout. Ook het boek dat bestemd is voor de herdenking van 4 mei en de viering van 5 mei nadert zijn voltooiing. Hetzelfde geldt voor het scholenproject in samen werking met het Regionaal Archief. Ook hier past een woord van dank aan de gemeente Langedijk, die deze projecten deels gesubsidieerd heeft. Alsmede dank aan de familie P. de Wit.

De Klin - Sint Pancras | 2010 | | pagina 11