Giften aan de vereniging Gelukkig kunnen we ook deze keer niet zonder deze rubriek. Nog steeds ontvangen wij met enige regelmaat zaken die van belang zijn voor het behoud van onze geschiedenis: foto's, gebruiksvoorwerpen (zelfs oude klompen) kaarten en andere interessante zaken. Zo ontvingen wij van: IJff Duif: Een grote partij oud tuindersgereedschap Jan de Ruiter: Gereedschappen H. Goosensen: Oude sigarenbandjes etc. Fam. A. Nieuwland: Soldatenkist van Piet Booij (Indië) Abe Brandsma: Verslagen en notities van de Vereniging Oud Sint Pancras Henk en Baukje Schuur: Artikelen m.b.t. annexatieplannen Sint Pancras bij gemeente Alkmaar Nell Schoenmaker-Kout: Gegevens van enkele bekende Pancrasser families Annie Kloosterboer: Een 25-tal kinderboeken en 3 bijbeltjes (oud!) Cees Bobeldijk: Verzetskrant uit de Tweede Wereldoorlog C. Bakker-Zwaan: Kunstschaatsen ±1920-1930 (Hoekstra's) A. Kaandorp via oom Siem Mettes: Prikslee ±80 jr. oud in oorspronkelijke kleuren; gemaakt door P. de Geus K. Visser-Kloosterboer: Snijbonenmesje Mevr. Peperkamp: Kaart koolteelt Willem van Graft: Oude stofzuiger Kees Bobeldijk: Boterkarn, klein model Klaar Roes Jr.: Knijperbak, plantenzetter, bijbeltje Fam. Wagenaar: Folders Smiths chips S. J. Staadegaard: Boterkarn, klein model. Fam. de Goede: Groentensnijder. Siem Wognum: Jubileumkrant 25 jr. Koningin Wilhelmina. Bijlage 4 sept. 1923 Krantenartikel 4 dec. 1984: 'Het landelijk beeld van de Benedenweg' Krantenartikel 27 febr. 1934: 'Dodelijk ongeval op de Benedenweg' Foto Cor Boon in koelhuis P. Booy, Benedenweg 80 Foto pleisterlaag Witte Kerk verwijderen in 1954 met J. Kooy, A Geluk en S. Zeegers jr. Leeroefeningen voor de jeugd van schrijver Prinsen vierde vervolg. Uitg. J. de Lange, Deventer. 1849. Feestgids voor de bevrijdingsfeesten Sint Pancras en Koedijk-Zuid op 5, 6 en 7 september 1945 Allen hartelijk dank voor uw gaven en wij zullen er goed op passen en ze t.z.t. bij tentoonstellingen gebruiken. Het bestuur.

De Klin - Sint Pancras | 2010 | | pagina 10