van koffieadressen en bibliotheek, het zwemmen, het schaatsen, de uitstapjes, etc. vervielen, waardoor bepaalde contacten verdwenen. Gelukkig konden binnen de gewijzigde werkwijze de vrijwilligers wel actief blijven, wat ze ook enthousiast deden! Al met al hebben we een goede band met de dorpsbewoners kunnen opbouwen. Het enige negatieve punt waren de hang jongeren. We hadden geen bezwaar tegen het feit, dat zij bij de ingang rondhingen, maar wel tegen de vernielingen, die zij jammer genoeg aan en rond het gebouw aanrichtten. We hebben contact met hen gezocht, de politie is benaderd, maar dit mocht allemaal niet baten. Middels een ludieke actie - bezetting van het gemeentehuis in Langedijk - hebben we er aandacht voor gevraagd, wat even heeft geleid tot afwezigheid van de jongeren. Helaas is dit van korte duur geweest, de overlast duurt nog steeds voort. Op het strand 1985. In 2003 is de Stichting Voorzieningen Gehandicapten Noord Kennemerland, waar dagcentrum Jan Willem zoals in het begin gezegd onderdeel van was, gefuseerd en werd Jan Willem een dagcentrum van de Waerden uit Heerhugowaard, een professionele dienstverlenende organisa tie voor mensen met een handicap in Noord-Holland. Een ander aspect van de veranderde visie op mogelijk gewoond en gewerkt wordt op pas sende, kleinere locaties. De afgelopen jaren is de oorspronkelijke bezetting van dagcentrum Jan Willem grotendeels verhuisd naar andere locaties. Alleen de houtgroep en de keuken- groep van de heerlijke taarten, zijn nog in het gebouw werkzaam. De overige ruimtes in het gebouw zijn ingenomen door clienten en personeel, die daar tijdelijk (ca. 2 jaar) zijn ge huisvest, omdat hun eigen huisvesting wordt vernieuwd. Wat er na deze 2 jaar gebeu ren gaat met dagcentrum Jan Willem, is op moment van dit schrijven nog onduidelijk. April 2009, Ruth Backer verstandelijk beperkte mens is, dat er waar De kantoorgroep aan het werk bij Jan Willem 80

De Klin - Sint Pancras | 2009 | | pagina 82